Mobil

BlackBerry iddialı bir telefon üzerinde çalışıyor

5-inç ekrana sahip olması beklenen telefonda işlemci de ciddi manada geliştirilecek.

BlackBerry iddialı bir telefon üzerinde çalışıyor

Sektöre iPhone ile birlikte dokunmatik ekranların hakim olmasıyla, ağırlık olarak QWERTY klavyeye sahip telefon satışı gerçekleştiren BlackBerry (eski ismiyle RIM), son yıllardaki düşüşü engellemek amacıyla gerek işletim sisteminde gerekse telefonlarda radikal anlamda değişikliğe gitti. Ocak ayında düzenlediği etkinlikte BlackBerry 10 işletim sistemini duyuran şirket, aynı zamanda tam dokunmatik ekranlı telefonu Z10’u da resmiyete kavuşturmuştu. Şirket QWERTY klavyeye Q10 ve Q5 modellerini duyurarak geleneğini devam ettireceğinin sinyalini verdi.
1368589940_z10-main.jpg

İlk aşamada Q10’un Z10’a nazaran daha iyi satışlar elde ettiği bildirilirken, Z10 satışları birçok analist tarafından hayal kırıklığı olarak nitelendirildi. Son açıklanan akıllı telefon satış istatistiklerinde ilk 5 içerisinde yer alamayan BlackBerry, yılın ikinci yarısında daha iddialı bir telefon ile rekabete yeni bir boyut getirmek istiyor.

Telefon hakkında henüz netlik kazanan detaylar yok ancak 5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran ve 4 çekirdekli Qualcomm 600 işlemci iddiaların başında geliyor. Z10’da kullanıcılardan büyük eleştiri alan pil konusunda da ciddi katkılar sağlanacağı ve ismi henüz bilinmeyen ancak test edilmeye başlanan cihazın şirkete bir ivme kazandırması bekleniyor.

Yorumlar
hattoriy
Tabi ki baş edemez,millet keriz mi o kadar parayı orta segment bir cihaz için versin.Satış politikasında cok büyük hatalar yapıyorlar,kendilerini rakipsiz zannediyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.