Mobil

BlackBerry Messenger'a bas-konuş özelliği geliyor!

Beta sürümü ortaya çıkan uygulama ilerleyen haftalarda iki önemli özelliğe kavuşacak.


BlackBerry'nin Messenger uygulaması birçok rakibi olmasına rağmen mobil platformda en popüler çapraz mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda Android ve iOS tarafındaki kullanıcılar için de yayınlanan uygulamanın kullanım alanı bir hayli genişledi ve kullanıcı sayısı da epey arttı.

BlackBerry görünüşe bakılırsa popüler mesajlaşma uygulamasını yeni yılda daha kullanışlı hale getirecek. Şu an sadece BlackBerry 10 kullanıcıları için beta aşamasında yayınlanan BMM'ın yeni sürümünde bas-konuş özelliğini görüyoruz. Sesli mesaj göndermek için butona basılı tutacağız ve butondan elimizi kaldırdığımız an kaydedilen sesli mesaj bir başka kullanıcıya anında iletilecek.

1387729017_messenger.jpg

Mesajlaşma uygulamasına ayrıca Glympse özelliği de geldi. Bu işlev sayesinde bir başka BlackBerry Messenger kullanıcısının konumuna ne kadar uzaklıkta olduğumuz bilgisi ve arkadaşlarınızla randevunuza ne kadar süre kaldığı bilgisini eş zamanlı olarak öğreniyoruz. Söz konusu özellik adres bulma konusunda da işe yarayacaktır. Beta aşamasının sağlıklı işlemesiyle uygulama kısa süre içerisinde kararlı sürüme yükseltilecektir.  

Bas-konuş ve Glympse özelliklerinin Android ve iOS kullanıcılarına ne zaman ulaşacağı noktasında herhangi bir açıklama yapılmadı. 

Yeni özelliklerin detayları için alt bölümde yer alan videoya göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.