Mobil

BlackBerry, Nokia'ya servet ödeyecek!

BlackBerry, patent ihlali yaptığı için Nokia'ya adeta bir servet ödeyecek!


Nokia ile zamanında fırtınalar estiren BlackBerry, bugün uzun süredir peşinde olduğu davayı kaybetti. Nokia ve BlackBerry arasındaki patent ihlali davası 2012 yılında başlamıştı. İki şirket arasındaki patent anlaşmazlığında Nokia, BlackBerry'e tam 11 patenti ihlal ettiği için dava açmıştı.

Uzun süredir merak edilen dava bugün sonuçlandı. Uluslararası Tahkim Mahkemesi aldığı karar sonucunda; BlackBerry, Nokia'ya patent ihlali yaptığı için 137 milyon dolar tazminat ödeyecek. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan BlackBerry, mahkemenin argümanlarını kabul etmediğini ve bu yüzden şirketimizi hayal kırıklığına uğrattığını belirtti.

1512370548_resized0e5b3-ce4581ecmansetc10.jpg

BlackBerry, ayrıca, Amerika ve Almanya'da Nokia'ya yönelik patent ihlali davalarını sürdüreceğini de sözlerine ekledi. Nokia cephesi ise 137 milyon dolarlık tazminatı yeterli bulduğunu ve bunun şirket için çok iyi bir gelişme olduğunu dile getiriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.