Mobil

iPhone X, hızlı şarj konusunda Android'in gerisinde!

iPhone X'teki hızlı şarjın diğer Android telefonlara göre çok daha yavaş olduğu ortaya çıktı.


Apple, hızlı şarjın icat edilmesinden 3 yıl sonra iPhone 8 ve iPhone X modelinde bu teknolojiye yer vermişti. Hızlı şarja bağlı olarak bataryadaki yıpranmaları ve insan sağlığını tehlikeye atan etkenleri minimuma indirdikten sonra iPhone'da hızlı şarj desteği sunan Apple, bu konuda rakiplerine göre geride kaldı.

Amiral gemisi katili uygun fiyatlı OnePlus 5T 30 dakikada şarjın %59'unu ve LG V30 30 dakikada şarjın %53'ünü doldururken, iPhone X 30 dakikada şarjın %50'sini, iPhone 8 şarjın %49'unu ve iPhone 8 Plus ise şarjın %47'sini dolduruyor.

Saat bazında ele aldığımızda ise OnePlus 5T rakiplerine fark atıyor. OnePlus 5T'nin 1 saatte bataryasının %93'ü doluyor. iPhone X'un bataryası ise 1 saatte %81'i doluyor.

Hızlı şarj desteğine sahip tepe model Android telefonların hepsinde, hızlı şarj destekli kablo ve şarj adaptörü kutu içeriğinden çıkıyor. Ancak iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ı hızlı şarj etmek isterseniz Apple Store'a yaklaşık 370 TL bir ödeme yapıp adaptör satın almanız gerekecek.

1512368780_iphone-x-hizli-sarj.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.