Mobil

Bluetooth 4.0 2013'te yaygınlaşacak!

Bluetooth 4.0 versiyonunun 2013 yılında daha yaygın hale geleceği söyleniyor

Bluetooth 4.0 2013'te yaygınlaşacak!

Bluetooth teknolojisini yıllardır mobil cihazlarımızda kullanıyoruz. Kablosuz veri transferine imkan tanıyan teknoloji aradan geçen zaman içinde oldukça gelişti. Son olarak Bluetooth 4.0 versiyonu çıktı ve bu versiyonu çok düşük miktarlarda enerji harcaması sağlıyor. Bu sayede akıllı saat gibi küçük bataryalara sahip cihazlarda da kullanılmaya başlandı.

Amiral gemisi tablet ve akıllı telefonlarda Bluetooth 4.0 teknolojisini görmek mümkün. Fakat bu versiyonun 2013 yılında daha yaygın hale geleceği söyleniyor.

1350319208_bluetooth-4.0.jpg

Bluetooth 4.0 tek yonga modüllerinin fiyatı 1$ seviyesine kadar indi. RIM, Microsoft ve Google gibi firmaların yonga setlerindeki fiyat düşüşü nedeniyle, Bluetooth 4.0 teknolojisine yeni nesil cihazlarında yer vereceği söyleniyor.

Aslında Bluetooth 4.0 teknolojisinin bu yıl yaygınlaşması bekleniyordu. Ancak platform desteğinin eksikliği nedeniyle bu gerçekleşemedi. Şimdilik Apple bu teknolojinin en büyük destekçisi.  Öngörülere göre pek çok mobil cihaz 2013 yılında Bluetooth 4.0 yüklü olarak piyasaya çıkacak.

Bunların yanısıra ayakkabı, oyuncak ve navigasyon cihazları gibi pek çok tüketici elektroniği üründe de Bluetooth 4.0 teknolojisini görebileceksiniz.

Yorumlar
yusuf ekinci
galaxy s3 te bluetooth özelliği var mı?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.