Mobil

Bu Androidli telefonun fiyatı aklınızı alacak!

Değerli taşlarla işlenmiş Vertu Constellation Gemstone adlı telefonunun fiyatı dudak uçuklatıyor.

Bu Androidli telefonun fiyatı aklınızı alacak!

Lüks telefon üreticisi Vertu, yeni modeller üretmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi Vertu firması, telefonları altın ve değerli taşlarla donatıp, dudak uçuklatan fiyatlarla satışa sunması ile bilinir. Şirketin yeni modelinin fiyatı da yine dudak uçuklatıyor.

Vertu, Sapphires Liquorice (Safir Meyan Kökü) ve Rubies Rose (Kırmızı Gül) renklerinde sınırlı sayıda ürettiği Constellation Gemstone isimli Android'li telefonunu satışa sundu.

Telefon 0,5 karatlık 80 değerli taştan oluşuyor ve dana derisiyle kaplanmış. Hazine gibi cihaz her bir renkten sadece 320 adet üretilecek ve her telefona ayrı bir numara verilip üretimini yapan kişi tarafından imzalanacak.

1401386619_vv45b0ca79.jpg

Vertu'nun İcra Kurulu Başkanı, Massimiliano Pogliani, '5. kalite titanyum gövdesinin direnci nedeniyle taşların yerleştirilmesi özellikle çok karmaşıktır. 80 taşın her biri en becerikli dokunuşları gerektirip elle gerçekleştirilen hassas dört adımlık bir işlemle yerleştirilir. Elle 0,5 mm. pense kullanılarak taş üç yerinden tutturulmadan önce mükemmel bir montaj yapılabilmesi için üç ayrı alet kullanılır. Her adımın ilk denemede tamamlanması gerekir; hata payı yoktur. Bu koleksiyonu yaklaşık on beş yıllık bir deneyimle gerçekleştirdik' dedi.

Vertu'nun lüks telefonu 7 bin dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcılarla buluşuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.