Mobil

Bu batarya ile şarjınız bitmez! Galaxy M41 pil kapasitesi belli oldu!

Samsung tarafından iptal edildiğine yönelik söylentiler çıkan Galaxy M41, devasa batarya kapasitesi ile bir kez daha gündeme gelmeyi başardı.


Samsung orta seviyede çıkarmış olduğu akıllı telefonlar sayesinde başarılı satış rakamları elde etmeye devam ediyor. Bu menzilde ortaya koyduğu A Serisi ve M Serisi ile takdir toplayan şirket, şimdi yeni bir model ile gündemde. Galaxy M41 ile piyasaya bir model daha kazandırmak isteyen Güney Kore menşeli üreticinin bundan vazgeçtiğine yönelik söylentiler son zamanlarda alıp başını yürüdü. Ancak buna karşın söz konusu cihazın batarya kapasitesi ile ilgili bilgiler de paylaşıldı. Buna göre telefon, çıkışını gerçekleştirirse dudak uçuklatan bir pil kapasitesi ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.

 Bu batarya ile şarjınız bitmez! Galaxy M41 pil kapasitesi belli oldu!

Samsung'un özellikle M Serisi için batarya kapasitelerini yüksek tutmaya çalıştığını görüyoruz. Zira hatırlayacağınız üzere şirketin Galaxy M31 isimli akıllı telefonu 6.000 mAh'lik bir batarya kapasitesi ile piyasaya çıkmıştı. Bu tarz telefonlarda son derece büyük piller kullanılıyor ve bu da cihazın tasarım çizgisini olumsuz anlamda etkiliyor. Örnek vermek gerekirse Galaxy M31 fazlasıyla kalın bir telefon oldu ve en çok şikayet edilen noktalarından birisi de buydu. Şimdi aynı şey Galaxy M41 için de gerçekleşebilir.

Zira Samsung, yeni akıllı telefon modelinde Galaxy M31'de kullandığından da büyük bir pil kapasitesi kullanacak. Bahsi geçen telefonda 6.000 mAh'lik pili telefona sığdıran şirket, Galaxy M41'de hedefi bir adım ileriye taşıyarak 6.800 mAh'lik bir bataryayı kullanmış olacak. Ancak telefonun diğer özellikleri hakkında henüz net bilgiler bulunmuyor. Cihazın gerçekten piyasaya çıkıp çıkmayacağı konusu da hala gizemini koruyor.

Yorumlar
Eksik haber
Şu teknoloji sitelerinde hep yarım yamalak bilgiler var kahve muhabbetini geçmiş durumda
Cevapla
Kerem çakar
M31 de 6000 mAh bataryayla gelmişti ama bataryasıyla hiç bir zaman göz doldurmadı
Cevapla
yıldız
Cok ğüzel
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.