Mobil

Bu gerçek mi? Mikrodalga fırında iPhone 6'yı şarj eden iOS 8 özelliği!

Bu aldatmaca iPhone veya iPad'ınızı havaya uçurabilir!

Bu gerçek mi? Mikrodalga fırında iPhone 6'yı şarj eden iOS 8 özelliği!

Son zamanlarda Twitter üzerinden yayınlanan bir haber, iOS 8’in kablosuz şarj sağlayan bir özellik sunduğu üzerineydi. İddiaya göre iOS 8 ile gelen bir özellik, iPhone 6’nın mikrodalga fırınla şarj olmasını sağlıyor.

Twitter’da dolaşan bu iddianın bir sahtekarlık ürünü olduğu anlaşıldı. Yani iOS 8’in bir özelliği olarak mikrodalga fırında şarj oluyor yalanına sakın inanmayın.1411220271_wave-is-a-hoax-that-could-permanently-damage-your-phone-or-tablet-1.jpg

Sözde “Wave” özelliği Apple’ın iOS 8 için sunduğu son ve en büyük özelliği oldu ve aygıtlar arasında mikrodalga frekansları ile kablosuz şar edebilme olanağı sunuyordu. Reklama göre iOS 8 ile çalışan iPhone modellerini evde kullanılan mikrodalga fırına koyup şarj edebiliyorsunuz.

Talimat olarak ise mikrodalga fırın içinde 700w 60 saniye boyunca veya 800w 70 saniye boyunca cihazını şarj edebileceğiniz söyleniyor.

1411220281_wave-is-a-hoax-that-could-permanently-damage-your-phone-or-tablet.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.