Mobil

Bu iPhone 12 sorunu Apple'ı üzer!

Apple'ın yeni gözdesi iPhone 12 ilginç bir sorun ile gündeme geldi. Bu iPhone 12 hatası Apple'ın başını ağrıtabilir. İşte detaylar.

Bu iPhone 12 sorunu Apple'ı üzer!

Cupertinolu Apple'ın başı şu sıralar büyük dertte. Apple'ın gözdesi iPhone 12 son güncellemeden sonra aşırı ısınma problemi ile karşı karşıya kalmış durumda. Kullanıcılar telefonlarını kullanmadıkları zamanda bile aşırı ısındığından şikayet ediyor. Peki, bu sorunun nedeni ne?

iPhone 12 ailesi satışa sunulduğunda özellikle Pro modellerinde şarj olurken aşırı ısınma sorunu yaşanıyordu. Ancak bu sorun güncellemeler ile düzeltilmişti. Son yayınlanan iOS 14.5 güncellemesi ile görünüşe göre bu sorun tekrardan meydana gelmeye başladı. Ancak bu sefer başka bir sorunla!

iPhone 12 Pro kullanmayınca bile ısınıyor!

Bir kullanıcı iPhone 12 sorunu hakkında şu açıklamada bulundu; "iPhone 12 Pro modelim normal kullanımda ilginç bir şekilde ısınıyor. Hayır, prize takılıyken değil. Şarj cihazına takılı değilken düzenli kullanımdan bahsediyorum. 5G'yi kapattım ve hala ısınma sorunu yaşıyor. Kullanmaya başladığım an, parmaklarım telefonun orta sol alanından yayılan bir sıcaklık hissediyor. Sağ taraf, kıyaslandığında dokunulduğunda soğuk hissediyor. Yine, bu çok hafif bir kullanımla. iOS'in en son sürümünü kullanıyorum. Bundan önce iPhone 11 Pro'ya sahiptim ve bu sorunu yaşamadım." ifadesini kullandı.

iPhone 12 ısınma sorunu

Apple'ın bu sorunu şu sıralar testlerine başladığı iOS 14.6 güncellemesinden önce çözmesi bekleniyor. iOS 14.5 ile gelen Takip etme özelliğinin çoğu kullanıcıda çalışmaması Apple'ın bu hafta içerisinde hata düzeltme güncellemesi olan iOS 14.5.1'i yayınlaması bekleniyor.

Muhtemelen Apple bu sorun ile ısınma sorununu da çözecektir. Peki, siz iPhone'da aşırı ısınma gibi sorunlar yaşıyor musunuz? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Nurdan
Evet bende iphone 12 pro max kullanıyorum ve şarj olurken ciddi ısınıyor bu büyük bir sıkıntı bence
Cevapla
İphone
Benim iphone 11 imde çok ısınıyor
Cevapla
Şadi
Bende iphone 12 pro max kullanaıyorum bir ısınma sorunuyla karşılaşmadım.
Cevapla
Servet
12 pro kullanıyorum sabah uyandığımda telefonu aldım o kadar çok ısınmıştıki kapatıp bir süre bekledim sonra telefonumu açtım bu paraları verip böyle bi sorun yaşamakta ne bileyim hani bişey demek istemiyorum
Cevapla
Mert
Para mı var 12 pro kulanak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.