iPhone 12 Mini'ye Android cephesinden uygun fiyatlı rakip

iPhone 12 Mini 'de olduğu gibi küçük boyutlu ve güçlü akıllı telefonlar bulmak güç. Asus Zenfone 8 Mini bu açığı uygun fiyatıyla kapatmaya geliyor.

iPhone 12 Mini'ye Android cephesinden uygun fiyatlı rakip

Ülkemizde en ucuz ve en güncel iPhone olma modeli özelliğine sahip iPhone 12 Mini, yurtiçi ve yurtdışında yoğun ilgi gördü. Kompakt yapısı performanslı işlemcisi ile ön plana çıkan akıllı telefona Android cephesinden güçlü yanıtlar gelmemişti. Asus bu alanda rekabeti kızıştırmak için Zenfone 8 ailesine yeni bir model ekleyecek. İsimlendirilmesi henüz kesinleşmeyen cihazın Zenfone 8 Mini adıyla piyasaya çıkması beklenirken, 669 dolarlık rakibine kıyasla oldukça uygun fiyata sahip olacağı belirtilmekte.

Dealntech tarafından paylaşılan sızıntılarda 5 dahili depolama seçeneği ile e-ticaret sitelerinde kendisine yer bulacak Zenfone 8 Mini; 6/8GB RAM 128GB depolama, 8/12/16GB RAM 256GB dahili depolamayla gelecek. Farklı depolama ve RAM seçenekleri ile kullanıcı tarafında bütçeye uygun bir çözümün yaratılacağı mini modeli ekran tarafında iyi bir deneyim vadedecek.

iPhone 12 Mini'ye Android cephesinden uygun fiyatlı rakip - Resim : 1

iPhone 12 Mini'ye OLED ekran cevabı Asus Zenfone 8 Mini 'den geldi

5.92 inç büyüklüğünde OLED ekranı ile Super Retina XDR OLED ekrana sahip iPhone 12 Mini ile rekabet halinde olacak akıllı telefon film keyfinde doğru renkleri göstermeye çalışacak. 4,000 mAh büyüklüğündeki batarya kapasitesi ile 1-1.5 günlük bir deneyimi kullanıcıya vadetmesi beklenilen Zenfone 8 Mini, 30W hızlı şarj ile beraber gelecek. Hızlı şarj ile birlikte kısa şarj sürelerinde uzun kullanım vadeden akıllı telefon nispeten küçük ekranıyla enerji tasarrufunda ön plana çıkacak.

Türkiye'de satılmayacak akıllı telefonun uygun fiyatlandırma ile yurtdışında iyi satış sayılarına ulaşabileceği tahmin edilirken telefonun tanıtım tarihinin henüz kesinleşmediğini belirtelim.