Bu sızıntı iPhone 14 Pro’nun tasarımını ele verdi!

Teknoloji dünyası için en önemli günlerden biri olarak gösterilen yeni iPhone serisinin tanıtım tarihine kısa bir süre kalmışken, ortaya çıkan yeni bir görüntü iPhone 14 Pro modellerinin ekran tasarımını açığa çıkardı.

Bu sızıntı iPhone 14 Pro’nun tasarımını ele verdi!

Apple için iPhone 14 serisi bir çeşit mihenk taşı olacak diyebiliriz. Eğer bugüne kadar paylaşılan sızıntılar doğruysa, Amerikalı teknoloji devi bu modelle birlikte ikili bir yapıya geçecek. iPhone 14 ve iPhone 14 Max için farklı, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için ayrı özellikler sunmayı planlayan Apple, gözle görülür en önemli farkı ise ekran kısmında yapacak.

Markanın en yeni akıllı telefon serisi olan iPhone 13’e baktığımız zaman, modellerin tamamında çentikli ekran tasarımının bulunduğunu görüyoruz.

Bu sızıntı iPhone 14 Pro’nun tasarımını ele verdi!

Ancak iPhone 14 Pro modelleriyle birlikte bu durum değişecek. Bugüne kadar sızdırılan bilgilerde, hem iPhone 14 Pro’da hem de iPhone 14 Pro Max’de çift delikli yeni bir ekran tasarımının kullanılacağı belirtiliyordu. İşte bugün paylaşılan iPhone 14 Pro ekran koruyucu görseli ile bu durum biraz daha netleşmiş oldu.

Bu sızıntı iPhone 14 Pro’nun tasarımını ele verdi! - Resim : 1

Sızıntının sahibi, daha önce onlarca doğrulanmış iddiası bulunan Ice Universe isimli Twitter hesabı. Bu yüzden de, iddiaların doğru olma ihtimali bir hayli fazla. Sızdırılan ekran koruyucusuna baktığımız zaman, tıpkı bugüne kadar iddia edildiği gibi biri yuvarlak diğeri ise yatay silindir şeklinde iki delik görülüyor. Tabi bunların ön kamera ve sensöre ait olduğunu tahmine etmek de güç değil. Öte yandan çentikli yapının yalnızca Pro modellerde kullanımdan kalkacağını, diğer modellerde ise bir müddet daha tasarımın bir parçası olarak yoluna devam edeceğini bir kez daha hatırlatalım.