Mobil

Instagram kullanıcıların isteğini yerine getirmek için kolları sıvadı

Instagram tartışmalı yeniden tasarımını durdurmuş olabilir, ancak bu şirketin tam ekran içeriğe odaklanmayı bırakmayı planladığı anlamına gelmiyor.

Instagram kullanıcıların isteğini yerine getirmek için kolları sıvadı

CEO Adam Mosseri, bugün haftalık Ask Me Everything programında Instagram'ın ultra uzun 9:16 fotoğraflarını "bir veya iki hafta içinde" test etmeye başlayacağını doğruladı.

Mosseri, "Uzun videolarınız olabilir, ancak Instagram'da uzun fotoğraflarınız olamaz" dedi. "Bu yüzden belki ikisine de eşit davrandığımızdan emin olmamız gerektiğini düşündük." Şu anda Instagram, kırpılmış dikey görüntüleri 4:5 ölçüsünde gösteriyor. Ancak daha ince, daha uzun 9:16 fotoğraflar için destek sunmak, uygulamanın akışında gezinirken fotoğrafların tüm ekranı doldurmasına yardımcı olacak.

Instagram kullanıcıların isteğini yerine getirmek için kolları sıvadı

Instagram'ın TikTok benzeri yeniden tasarımı, bazı fotoğrafçılar tarafından tüm fotoğrafları garip bir şekilde 9:16 karede göstermeye zorlaması nedeniyle eleştirildi. Instagram'ın kullanıcılarla yaptığı yeniden tasarım testi sırasında Mosseri, tam ekran deneyiminin fotoğraflar için idealden daha küçük olduğunu defalarca itiraf etti. Şimdi, Instagram'ın hala bu ultra uzun fotoğraf deneyimini sergileme niyetinde olduğunu görüyoruz.

Şirketin kendi verileri, Instagram'ın elden geçirilmiş yeni tasarımının pek sevilmediğini ve  insanların uygulamayı daha az kullanmaya başladıklarını gösterdi. Mosseri geçen hafta bir röportajda, "Büyük bir geri adım atmamız, yeniden bir araya gelmemiz ve nasıl ilerlemek istediğimizi anlamamız gerektiğini düşünüyorum" dedi. Instagram ayrıca, gerçekten keyif alacakları içeriği seçme konusunda daha iyi olana kadar kullanıcılara gösterilen önerilerin miktarını azaltacağını da söyledi.

Yorumlar
NUR SARI
instagram kullanıcıların isteğini yerine getircekse benim istağim tşörtünde SERTAN YAZAN SEN BENİM OLMAYANIMSIN ŞARKISININ SAHİBİNE instagramda şarkının hırsızının adını yazıyorlar sertan Güçlü şarkının hırsızı mahkemedentescilli mahkeme sayfalarını kapatmıştı açtılar yolsuzlukla para kazanıyorlar sayfalarda google asistanıda kazandığı için kapatmıyor kendilerine çalışıyorlar
Cevapla
Nihad
Hic birşey anlamadım rica etsem daha iyi bir sekilde anlarımızın?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.