Mobil

Bu telefon 12 dakikada yüzde 50 şarj oluyor! Üstelik fiyatı da çok uygun

Akıllı telefon dünyası için ürettiği alternatif modeller ile adından bahsettiren iQOO, Neo6 modelini bir pazarda daha satışa sunuyor.

Bu telefon 12 dakikada yüzde 50 şarj oluyor! Üstelik fiyatı da çok uygun

Oppo çatısı altında faaliyetlerini sürdüren ve özellikle fiyat performans kategorisine dahil olabilecek türden akıllı telefon modelleriyle dikkatleri üzerine toplayan iQOO yine böyle bir cihaz ile adından bahsettirmeye hazırlanıyor. Aslında Çinli şirketin bu akıllı telefon modeli için tamamen yeni demek çok doğru olmaz.

Bu durumun sebebi ise, firmanın 31 Mayıs tarihinden itibaren Hindistan’da satışa sunacağını duyurduğu iQOO Neo6 modelinin daha önce Çin’de satışa sunulmuş olması. Bununla birlikte şirketten yapılan açıklamaya göre, Hindistan’da satışa sunulacak olan model anakaradakine göre bir hayli önemli farklılıklar içeriyor.

Hindistan’da satışa sunulacak olan Neo6’nın ilk versiyonundan en önemli farkı ise gücünü aldığı işlemci. Yeni iQOO Neo6’da Snapdragon 870 yonga seti bulunacak. Öte yandan Çin’de tanıtılarak satışa sunulan iQOO Neo6’da ise Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti tercih edilmişti.

Bu telefon 12 dakikada yüzde 50 şarj oluyor! Üstelik fiyatı da çok uygun

iQOO Neo6’nın Hindistan pazarına girerken sahip olacağı diğer iki önemli özellik ise 12GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı olacak. Ancak tüm bunların ötesinde cihazın en beğenilen yanı, 80W’lık hızlı şarj desteği. iQOO'dan yapılan açıklamaya göre, bu yeni nesil hızlı şarj teknolojisi sayesinde Neo6 12 dakika içerisinde %50’lik batarya doluluğuna ulaşacak.

Cihazın muhtemel satış fiyatı veya Hindistan dışında daha hangi pazarlarda satışa sunulacağı hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat söylentilere göre telefonun fiyatı 200 dolar civarında olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.