Bu telefon Türkiye'de satılmayacak: Google Pixel 5

Google Pixel 5 cep telefonu modeli resmi olarak tanıtıldı. İşte yeni modelin fiyatı ve özellikleri

Bu telefon Türkiye'de satılmayacak: Google Pixel 5

Google'ın kendi cep telefonu ailesi olan Pixel'e yeni bir üye katıldı: Pixel 5. Bir süredir hakkında sızıntıların olduğu model resmi olarak tanıtıldı. Türkiye pazarında satılmayan Pixel modellerine eklenen 5 modeli markanın yeni amiral gemisi oldu.

Bu telefon Türkiye'de satılmayacak: Google Pixel 5

6 inçlik ekrana sahip olan Google Pixel 5'te bu ekran 1080 x 2340 piksel çözünürlük sunuyor. Gücünü Snapdragon 765G gibi orta seviye bir işlemciden alan telefon, 8 GB RAM ile geliyor. 4.080 mAh pili bulunan telefon 18 W hızlı şarj teknolojisini destekliyor.

Telefonun ön kamerası ekranın sol üst köşesinde delik şeklinde tasarlanmış. Parmak izi okuyucusu hala eski tasarım anlayışı ile arka yüze konumlandırılan telefonda ikili bir ana kamera yer alıyor. Bu ana kamerada 12.2 MP çözünürlüklü bir modüle 16 MP çözünürlüklü ikinci bir modül eşlik ediyor. Ön kameranın çözünürlüğü ise 8 MP.

Doğrudan Android 11 işletim sistemi ile piyasaya sürülecek olan Google Pixel 5'in yurtdışı satış fiyatı ise 699 dolar olarak açıklandı. Daha önceki modellerde olduğu gibi donanım yerine yazılım özellikleri ve ilk önce güncelleme alması ile öne çıkacak olan Pixel 5'in amiral gemisine yakışacak birkaç özelliği de bulunuyor. Bunlar arasında ters şarj ve IP68 suya dayanıklılık özelliği. Telefonun bu iki özellik dışında üst düzey bir fonksiyonu bulunmuyor.