Bu telefon yok satar! Oppo A2 Pro özellikleri belli oldu!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo’nun yeni modeli A2 Pro’nun teknik özellikleri belli oldu. İşte detaylar!

Bu telefon yok satar! Oppo A2 Pro özellikleri belli oldu!

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Oppo, ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Pastadan aldığı payı arttırmak isteyen şirket, orta - üst segmente hitap eden yeni telefonu A2 Pro’yu satışa sunmaya hazırlanıyor. Son olarak Çin’in sertifika kuruluşu olan TENAA’da görülen cihazın özellikleri ortaya çıktı. İşte detaylar!

Bu telefon yok satar! Oppo A2 Pro özellikleri belli oldu!

Belli olan detaylara göre telefon gücünü MediaTek Dimensity 1080 yonga setinden alacak. 6nm üretim sürecinden geçen bu yonga setinin 8 GB RAM ile destekleneceğini de belirtmekte fayda var. 256 GB ve 512 GB olmak üzere iki farklı depolama sürümüyle raflardaki yerini alacak olan Oppo A2 Pro, kutusundan Android 13 işletim sistemiyle beraber çıkacak.

Telefon en azından kağıt üzerinde sizleri şarj anlamında kolay kolay yarı yolda bırakmayacağını müjdeliyor. Zira 5.000 mAh değerindeki batarya, bunu kanıtlar nitelikte. Oppo A2 Pro’nun sırtında ise 64MP ana kamera ve 2MP derinlik sensörü yer alacak. Ön kısımda ise 8MP’lik bir selfie kamerası olacak. 15 Eylül’de satışa çıkması beklenen telefonun fiyatı ise 285 dolar olarak açıklandı.