Mobil

Bu telefonun kamerasında Gimbal var

Kamerasında gimbal yani titreşim engelleme mekanizması bulunan Vivo X50 model ailesi tanıtıldı.


Cep telefonları yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Çin merkezli Vivo markasının yeni ürün ailesi X50 de bu modellerden biri. Markanın birden fazla modelini barındıran X50 ailesinin önemli bir farkı ise kamerasında Gimbal yani titreşim engelleme özelliği bulunan bir mekanizmaya sahip olması.

Bu telefonun kamerasında Gimbal var

X50 model ailesi üç farklı cep telefonundan oluşuyor. ailenin en güçlü modeli Vivo X50 Pro Plus, son dönemdeki popüler isim modasına uymuş. 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı bulunan cep telefonunun ekranı 6.56 inç büyüklüğünde ve 2376 x 1080 piksel 120 Hz yenileme hızına sahip. AMOLED bir ekran kullanılan telefonun pilinin 4315 mAh ve 44W hızlı şarj özelliği olduğunu da hatırlatalım.

Telefonun ön yüzünde 32 MP bir kamera yer alırken arka yüzünde Samsung sensörü kullanan 50 MP çözünürlükte ana, 8 MP telefoto, 13 MP alan derinliği ve 8 MP ultra geniş açı kamera modülleri yer alıyor. Telefonun bu kamera modülünün en önemli özelliği ise Gimbal desteği sunması. Titreşim engelleme mekanizması olarak tanımlayabileceğimiz Gimbal teknoloji sayesinde titreşim ciddi anlamda azaltılıyor ve bu sayede normal bir kameranın sağlayamayacağı oranda titreşimsiz video ve fotoğraflar çekilebiliyor.

Alinen diğer üyesi olan Vivo X50 Pro ise gücünü Snapdragon 765 5G işlemciden alıyor. 6.56 inçlik bir ekranı bulunan telefonun ekran teknolojisi ise AMOLED. Bu telefon modelinde de 4315 mAh gücünde bir pil ve kamerasında Gimbal teknolojisi yer alıyor. Bu modelin kamera dizilimi ise 48 + 8 + 13 +8 MP olara kbelinlenmiş. Modüllerde tek farklı olan ise ana kameranın 50 MP'den 48 MP'ye düşürülen çözünürlüğü.

Ailenin en küçük modeli ise Vivo X50 olmuyor. Bu model Pro modeli ile benzer özellikler sunuyor. En önemli farkı ise 4200 mAh pile sahip olması. Ayrıca bu modelde ailenin diğer iki modelinde bulunan Gimbal özelliği yer almıyor.

Vivo X50 cep telefonu ailesi ile ilgili fiyat bilgisi ne yazık ki açıklanmadı. Bu markanın Türkiye pazarında resmi olarak yer almadığını da belirtelim. 

Yorumlar
Muhammed biçer
Iyide bu yeni çıkan bir özellik değilki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.