Mobil

Bu yıl 10 milyon tablet satışı hedefliyor!

Android tarafındaki önemli tablet üreticilerinden Acer, 10.1-inçlik modelin de yolda olduğunu bildirdi.

Bu yıl 10 milyon tablet satışı hedefliyor!

Android dünyasındaki önemli tablet üreticilerinden Acer, Iconia A1 ve B1 modelleriyle kayda değer satışlar gerçekleştirdi. Şirket aynı zamanda Windows 8 ile çalışan tablet duyuruları da gerçekleştirmekte. Son olarak 7.9-inçlik Iconia A1’i Amerika’da düzenlediği bir basın duyurusu ile kullanıcıların beğenisine sunan Tayvanlı üretici, söz konusu tabletini iPad Mini’ye önemli bir rakip olarak gösteriyor.
1367903679_acer-iconia-a1.jpg

Android cephesinde 7-8-inçlik modeller kullanıcılar tarafından bir hayli ilgi çekerken, 10.1-inçlik tabletler ise boyutları itibariyle biraz daha geri planda kalıyor. Acer Başkan Yardımcısı Scott Lin, son zamanlarda yen bir tablet üzerinde çalıştıklarını bildirirken, Iconia A3 olarak adlandırılan tabletin 10.1-inç boyutunda olacağını dile getirdi. Scot, aynı zamanda 2013 genelinde 10 milyon tablet satış hedeflediklerini ve 2 milyonluk satışın Iconia A3 cephesinden geleceğini bildirdi. Şirketin yılın ilk çeyreğinde 1.5 milyon Iconia B1 satışı gerçekleştirdiğini hatırlatalım.

Acer’ın daha iddialı teknik özelliklerle donattığı Iconia A1 modelinden ise yıl genelinde 5 milyon satış hedefleniyor. Bütçe dostu tabletlerin kullanıcılar tarafından benimsendiği ortada ve Acer da sunduğu iddialı ürünlerle şu an için göz ardı edilmeyecek bir üretici olarak karşımıza çıkıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.