Mobil

Bu yılki Nexus telefonlar HTC’den gelebilir

Çin'den gelen yeni haberlere göre bu yılki Nexus akıllı telefonlarda HTC imzası olacak.

Bu yılki Nexus telefonlar HTC’den gelebilir

Android işletim sistemine sahip ilk telefon ve Nexus markasını taşıyan ilk telefonda imzası bulunan HTC, uzun bir aradan sonra bir kez daha Nexus akıllı telefonun üretiminden sorumlu olabilir. 2014 yılında Nexus 9 tablet modeliyle bir kez daha Google ile iş birliğine giden HTC, Çinli kaynaklara göre bu yıl tanıtılacak iki Nexus telefonun üretimini üstlenecek.

HTC Nexus One

1453181691_google-nexus-one-1j3g-800.jpg

Kaynağa göre söz konusu telefonlar 5 ve 5.5 inç büyüklüğünde ekranlara sahip olacak. Telefonlar o dönem yeşil robotun en güncel sürümüyle (Android N) çıkış yapacak. Google yeni Nexus telefonları ekim ayında mobil dünyasının huzuruna çıkaracak.

Bu yıl LG ve Huawei tarafından üretilen telefonlardan Nexus 6P daha gelişmiş özellikleriyle dikkat çekti. Bu yıl tanıtılacak 5.5 inçlik model de büyük olasılıkla daha güçlü bir donanıma sahip olacak.

Nexus programına hiç de yabancı olmayan HTC’nin yeni Nexus akıllı telefonlarda neler ortaya koyacağı şimdiden merak edilmeye başlandı. 
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.