Mobil

Bugüne kadar kaç iPad satıldı?

Apple dün gerçekleştirdiği etkinlikte iPad tabletlere ilişkin detaylar da aktardı.

Bugüne kadar kaç iPad satıldı?

Android tarafındaki tablet satışları kayda değer bir seviyeye ulaşmış olsa da, tabletler için optimize edilmiş uygulama sayısı henüz yeterli seviyede değil. Google Play’de tabletler için uyarlanmış uygulaması sayısı App Store’un bir hayli gerisinde ve açıkçası mevcut durumda tablet denildiğinde akla ilk gelen hala iPad oluyor.

Dün gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında Retina ekranlı iPad mini ve 5. nesil iPad olan iPad Air tabletlerin resmi duyurularını gerçekleştiren Apple, 2010’dan bu yana satışta olan iPad tabletlerin 170 milyon satış rakamına ulaştığını bildirdi. Söz konusu rakam geçtiğimiz yıl iPad mini lasnmanında 100 milyon olarak bildirilmişti.

1382503628_image.jpg

Apple App Store’da iPad tabletler için optimize edilmiş uygulama sayısının ise 475 bin olduğu açıklandı. Google Play Store’da tabletler için optimize edilmiş uygulama sayısı henüz bilinmiyor ancak, Apple’ın bu konuda Google’ın bir hayli önünde olduğunu ifade edebiliriz.

Retina ekranlı iPad mini ve iPad Air ile birlikte önümüzdeki yıl aynı dönemde rakamın 300 milyona ulaşması içten bile değil. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.