Bütçe dostu oyun canavarı tanıtıldı! İşte Xiaomi Black Shark 3!

Xiaomi oyun severlerin uzun süredir sabırsızlıkla bekledikleri Black Shark 3 ve 3 Pro modellerini tanıttı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bütçe dostu oyun canavarı tanıtıldı! İşte Xiaomi Black Shark 3!

Oyun odaklı telefon sektöründe başarılı işler çıkaran Xiaomi, merakla beklenen Black Shark 3 ve 3 Pro modellerini tanıttı.

İki model de özellik ve fiyatıyla teknoloji tutkunlarının dikkatini çekmeyi başardı.

Bütçe dostu oyun canavarı tanıtıldı! İşte Xiaomi Black Shark 3!

Xiaomi Black Shark 3 Pro, QHD+ çözünürlüğünde 7.1 inçlik devasa bir OLED ekranla geliyor. Normalde 90Hz yenileme hızına sahip olan bu ekran yeri geldiğinde 270Hz yenileme hızına çıkabiliyor. Elbette bu yenileme hızı telefonun şarjının hızlı bir şekilde bitmesine neden olacaktır.

Her iki model de Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 865 yonga setinden güç alıyor.

Bütçe dostu oyun canavarı tanıtıldı! İşte Xiaomi Black Shark 3! - Resim : 1

Xiaomi iki modelde de 8GB ve 12GB’lık RAM opsiyonlarına yer vermiş. 8GB’lık opsiyonda LPDDR4X teknolojisi kullanılırken, 12GB RAM’li versiyonda ise yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan LPDDR5 entegreleri tercih edilmiş.

256GB depolama ile gelen iki modelde de 64MP + 13MP + 5 MP’lik 3’lü ana kamera kurulumu yer alıyor. Ön tarafta ise 20MP’lik selfie kamerası bulunuyor.

Xiaomi, Pro versiyonda 5000 mAh’lık bataryaya yer verirken, düz modelde ise 4720 mAh’lık batarya tercih edilmiş. Elbette bu düşüşün temel sebebi, Xiaomi Black Shark 3’te 6.67 inçlik daha küçük bir ekran bulunması.

Bütçe dostu oyun canavarı tanıtıldı! İşte Xiaomi Black Shark 3! - Resim : 2

6 Mart’ta satışaş sunulacak olan Xiaomi Black Shark 3 fiyatı 500 dolar olarak belirlenmiş durumda. Pro versiyonu almayı düşünenler ise 675 doları gözden çıkarmak zorundalar. Elbette bu fiyatların başlangıç fiyatı olduğunu da belirtelim. Yani tercih edeceğiniz RAM ve depolama opsiyonuna göre fiyat da artacaktır.