Mobil

Apple iPhone 12 ile fiyatlara zam yapacak!

Apple ürün tedarikinde yaşadığı sorunları kullanıcıya yansıtmaya hazırlanıyor. Görünüşe göre iPhone 12 modelleri zamlı fiyatlarla satışa sunulacak.

Apple iPhone 12 ile fiyatlara zam yapacak!

Hali hazırda Apple modellerinin zaten uç fiyatlardan satışa sunulduğunu biliyoruz. Fakat Cupertino merkezli şirket, X, Xs ve 11 Pro modellerinde 999 doları baz fiyat olarak kabul etmişti. Her ne kadar ülkemizde 3 modelin fiyatları arasında dağlar kadar fark olsa da ABD fiyatları sabit kalmıştı.

Apple iPhone 12 ile fiyatlara zam yapacak!

Genel beklenti iPhone 12 modellerinde de başlangıç fiyatının 11 modelleriyle aynı olması yönündeydi. Fakat koronavirüs salgınının yarattığı etkiler dolayısıyla bu çok da mümkün görünmüyor.

Son yayınlanan raporlara göre Apple’ın geniş açı kamerasını tedarik eden Çinli şirket ürün tedarikinde sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntılar bağlamında Apple’ın yeni iPhone modellerinde farklı üreticiler ile temasa geçeceği ve aynı anda 3 – 4 farklı şirketle çalışacağı iddia ediliyor.

Eğer bu iddialar doğruysa Apple maliyeti direkt olarak kullanıcıya yansıtacaktır. Zaten geçmişte de Apple’ın maliyet artışlarını dolaylı bir şekilde kullanıcıya yansıttığını görmüştük. Muhtemelen artan geniş açı kamera maliyeti de iPhone 12 fiyatlarını arttıracaktır. Ayrıca şunu da hatırlatmamız gerekiyor. Apple 5G desteğini tüm iPhone modellerinde standart donanım olarak sunarsa zaten fiyatlar otomatik olarak yükselecektir. İşte o zaman ABD’deki baz fiyaz bile 1099 dolara çıkabilir. Ülkemizde ise iPhone 12 Pro başlangıç fiyatı 12.000 – 13.000 sınırına dayanacaktır. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Özgür
Zaten bu kadar ucuza telefon satılmaz. Ben de olsam artırırdım. Kampanyayı da ev alma ayfon al diyerek başlatırdım
Cevapla
Özgür
Ayfonoon ayfooon seni kullanan gerizekalılarda varmş bu ülkede ayfonnn
Cevapla
💠Gakko💠
Ayfon bele giderse çok müşteri kaybeder diye düşünim
Cevapla
yakup
iphone bu fiyatlarla hedeflediği rakama ulaşamaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.