Mobil

Bütün Galaxy S5 dedikodularını bir araya getirdik!

Milyonlarca mobil kullanıcıyı heyecanlandıran o telefon için birbirinden ilginç iddialarla karşınızdayız!


Android dünyasının en fazla kazanan şirketlerinden G. Kore'li Samsung, geçtiğimiz yıllarda ürettiği Galaxy serisiyle dev ekranlı akıllı telefonlara öncülük eden, telefon dünyasının en iyi panelleriyle bizi tanıştıran şirket olarak akıllara kazınmıştı. Son 4 yıl içerisinde ürettiği Note ve Galaxy serileriyle mobil dünyanın en iyi puanlarını topluyor.

Özellikle son üretimi Galaxy Note 3 ile birlikte benchmark testlerini silip süpüren şirketin, Galaxy serilerindeki başarı da konuşulmaya değer doğrusu. S4 ile milyonlarca kullanıcının hayal kırıklığına uğradığını anladığımız S4'ün kasa yapısı bildiğiniz üzere önceki Galaxy'lerde olduğu gibi plastik bir yapıda. Ancak bunu bir dezavantaj olarak görenlerin yanında avantaj olarak görenlerin sayısı daha fazla, halihazırda Samsung'un fanlarının oluşturduğu bu kitle, şirketin satış rakamlarını yükselten tek etken.

Geçtiğimiz aylardan başlayan Galaxy S5 hakkındaki söylentilerin sadece tahmin ve iddiadan öte gitmediğini başta söylememiz gerekir fakat geçtiğimiz saatlerde gelen iddialara bir yenisi daha eklendi. Daha önceden metal bir kasayla geleceği belirtilen S5'e yeni bir seçenek daha geleceği, bu seçenekle birlikte 2'ye ayrılan Galaxy kullancılarının ister plastik kasayı, isterlerse metal kasayı tercih edeceği, böylece Samsung'un her zaman yaptığı iişi yani yi bir boşluğu kapatacağı ortaya atıldı.

1387286049_galaxy-s5-concept1-1.jpg

Daha önce yaptığı tahminlerle bir çok özelliği önceden sezen ZDNet Korea, Galaxy S5 hakkında söylentiler vermekten kaçınmamaya devam ediyor. Bu haberle birlikte önceki iddiaları da birarayara getirirsek ilginç bir telefon ortaya çıkıyor. Çıkacak olan telefon ortalığı silip süpüreceğe benziyor.

Bütün iddiaları biraraya getirdik!

Galaxy S5'in şubat ayında satışa sunulacağını ve akıllı telefonun birçok cezbedici özellikle donatılacağını açıkladı. Bu özelliklerin başında, Quad HD, yani 2560 x 1440 piksel çözünürlük sunan ekran ve yüksek güvenlik sunacak olan yerleşik iris tarayıcısı geliyor. Bu teknolojiler, Samsung ve mobil endüstri tarafından daha önce kullanılmamıştı.

Samsung, Galaxy S5'i şubat ayında düzenlenecek olan Mobile World Congress’te tanıtacak. Ancak tanıtım, fuar ziyaretçilere açılmadan önce düzenlenecek olan basın toplantısında gerçekleştirilecek.

1387286124_samsung-galaxy-s51.jpgİştah kabartan ekran ve göz tarayıcısının yanı sıra, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S5'in, 64 bitlik 8 çekirdekli Exynos işlemcisiye sahip olması bekleniyor. Telefonun bazı ülkelere gidecek olan modellerinde, dört çekirdekli Snapdragon işlemciye yer verilecek. Galaxy S5'in diğer özelliklerinin ise şöyle sıralanacağı söyleniyor; 16 MP kamera (geliştirilmiş düşük ışık performansıyla), 3 GB bellek, 4000 mAh pil ve Android 4.4 KitKat işletim sistemi.

Şubat ayında tanıtılacak olan telefonun, Galaxy S4'ün ilk yıldönümü olan martta satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.