Mobil

Büyük ekranlı Windows Phone telefonlar geliyor

Windows Phone 8 cephesinde beklenen kapsamlı güncellemede yeniliklerinden biri de büyük ekran desteği olacak.

Büyük ekranlı Windows Phone telefonlar geliyor

Henüz Android ve iOS’a rakip olamasa da Windows Phone 8 platformu yükselişini sürdürüyor. Yıl içerisinde GDR3 kod adlı bir güncelleme paketi sunmaya hazırlanan Microsoft, güncelleme kapsamında birçok özelliği sisteme entegre edecek. Bunların başında bir süre önce duyurduğumuz  Full HD desteği. Yıl içerisinde Full HD çözünürlüklü Windows Phone telefonlar karşımıza çıkabilir.

Bir diğer detay ise güncelleme ile birlikte Windows Phone telefon ya da tabletlerde 4 çekirdekli işlemcilerin yer alacak olmasıdır. Anlaşma gereği sadece Qualomm çipleri kullanılırken, yine yılın ikinci yarısında yeni nesil 4 çekirdekli cihazlar beklenmekte.
1365827290_htc-zenith.jpg

Son gelen değerlendirmelere bakıldığında GDR3 kod adlı güncelleme paketiyle büyük ekranlı telefonların da önü açılmış olacak. Kullanıcılar cephesinde fazlasıyla ilgi gösterilen büyük ekranı telefonlar segmentine son olarak Samsung 5.8 ve 6.3-inçlik iki yeni telefon dahil etmişti. Windows Phone cephesinde ise 4.5-inçlik telefonlar en büyük ekran değerine sahip.

Güncellemenin tam olarak ne zaman sunulacağı açıklanmış değil ancak HTC cephesinde 5-inç boyutunda ve Full HD çözünürlüklü bir telefonun hazırlıklarına başlandığı iddia ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.