Mobil

Büyük hata! iPhone'lar şifresiz açılabiliyor!

iOS 6.1 güncellemesi ile gelen hata bakın neye sebep oluyor!


Geçtiğimiz günlerde Apple, iOS 6.1 güncellemesini. Ancak bu güncelleme de şaşırtan bir açık bulundu. Bu açık kilit ekranındaydı ve hataya göre iOS 6.1 kullanıcılarının telefonlarına üçüncü kişiler şifre girmeden de telefona girebiliyorlar.

Güncelleme yapılmadan önce iPhone'un şifreli kilit ekranını normal şartlarda şifreyi bilmeyen açamıyordu. Ancak güncellemeden sonra şifreyi bilmeyen bir kişi bile kilidi birkaç saniye gibi kısa bir sürede açmayı başarıyor.

1360945366_1.jpg

Peki üçüncü kişi telefonu nasıl şifreyi bilemden açıyor?

Telefonu kapatmaya çalışıp, ardından vazgeçiyorsunuz. Acil arama başlatıp, iptal edip güç kapatıp açma düğmesine birkaç kez basıyorsunuz. Bu işlem güvenlik kodunu geçmenizi ve telefonu tam olarak açık hale getirmenizi sağlıyor.

Bu hata Apple'ın ilk kez başına gelmiyor. Aynı sorun daha önce de 4.1 güncellemesinde gerçekleşmişti. Hata sonrasında Apple bir yama ile bu sorunu gidermişti. Ancak şimdi gerçekleşen hata için Apple henüz bir açıklama yapmadı.

Yorumlar
efrasiyab
hehe apple ya sorun olmaz. apple müşterisi hakediyor bunu :)
Cevapla
Bilmeden yorum yapmayın be açılmıyo çok denedik :)
Cevapla
Misafir
o zaman bu sitede ki Haberler yalan öylemi? umarım buna bir açıklama getirirler.
Cevapla
Misafir
Bumu güvenli işletim sistemi. güldürmeyin beni. Apple resmen ölmüş, ahı gitmiş vahı kalmış.
Cevapla
kuberd
apple ne yapsa yeri :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.