Mobil

Call of Duty Mobile “Yetkilendirme hatası 5 1200” sorunu nasıl çözülür?

Call of Duty Mobile oyuncuları şu sıralar "Yetkilendirme hatası 5 1200" sorunu yüzünden oyuna giremiyor. Peki, bu sorun nasıl çözülür? İşte detaylar.

Call of Duty Mobile “Yetkilendirme hatası 5 1200” sorunu nasıl çözülür?

Battle Royale türündeki Call of Duty Mobile'ı oynamak isteyenler son günlerde, Activision hesaplarında oturum açarken sorun yaşıyor. Çünkü bu hesaba giriş işlemlemi başarısız oluyor ve karşılarına "Yetkilendirme hatası 5 1200" yazan bir hata mesajı çıkıyor.

Bu hata, oyun açıldığında ve yüklendiğinde çoğu oyuncunun karşısına çıkıyor. Peki, bu sorun güncelleme gelene kadar nasıl düzletilir? Bu rehberimizde sorunun nasıl çözüleceğini adım adım anlatıyoruz.

Call of Duty Mobile “Yetkilendirme hatası 5 1200” sorunu nasıl çözülür?

Başta sunucu hatası gibi görünen bu sorunu çözmek aslında çok basit. Öncelikle Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan ve oturum açma bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun. Daha sonra Android telefon kullanıyorsanız oyunun önbelleğini sıfırlayın. Eğer iOS'te bu sorunu yaşıyorsanız oyunu silip tekrar indirin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra oyuna girmeyi deneyin. Eğer tekrar sorun yaşarsanız o zaman 2. aşamaya geçin. Bu aşamada Türkiye'de engellenmemiş bir VPN uygulaması bulmanız gerekiyor. VPN uygulamasını yükleyip çalıştığından emin olduktan sonra Call of Duty Mobile'ı yeniden açın. 

Oyuna hesabınız ile giriş yapın. VPN ile girdiğiniz için oyuna giriş yapabileceksiniz. Oyuna girdikten sonra VPN'i kapatın. Aksi durumda yüksek ping değerlerinden dolayı oyun deneyiminiz baltalanacak.

Call of Duty Mobile “Yetkilendirme hatası 5 1200” sorunu nasıl çözülür

Call of Duty Mobile için yakın zamanda güncelleme yayınlanması bekleniyor. Güncelleme yayınlanana kadar bu yöntem ile “Yetkilendirme hatası 5 1200" sorununu çözebilirsiniz. Eğer sorun anlattıklarımız ile hala çözülmüyorsa yorumlara yazın başka bir çözüm yolu bulmaya çalışalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.