Mobil

Çapulcuların oyunu yapıldı: The Capulcu

Gezi Parkı gösterilerinin akılda kalan argümanlarından biri de çapulcu sözcüğü oldu.


Yaklaşık üç haftadır ülke gündeminde malumunuz Gezi Parkı eylemleri var. Demokratik hakkını kullanan eylemcilerle (Sadece çevre bilinciyle orada olanlar) hükümet arasında birkaç gündür sürdürülen görüşmeler olumlu bir şekilde neticelenmeye yakınken, sürecin şekillenmesi için mahkeme kararı beklenecek. Olaylarda elbette istenilmeyen olaylar yaşandı ve maalesef bu olaylar neticesinde 4 vatandaşımızı kaybettik.

1371271184_unnamed.jpg

Gezi Parkı gösterilerinde gençlerin bir araya gelmesinde en önemli rolü sosyal medya sağlarken, mobil dünyası da yaşanan gelişmelerden uzak kalmadı. Chapul Games tarafından “The Capulcu” oyunu şu sıralar Google Play Store’da yerini aldı. Oyunun konusu herkesin bildiği üzere Taksim Gezi Parkı olaylarını konu alıyor. Polisin copundan, gaz bombasından ve TOMA’sından kurtulmaya çalışan göstericiyi konu alan oyunda bonus olarak simit ve gaz bombasının etkisini azaltmak için limon veriliyor. Oyunun videosuna aşağıdan göz atabilir, indirme linkine ise buradan ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.