Mobil

Casper, Türkiye’de telefon üretecek!

Türkiye'nin yükselen yıldızı Casper, Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlayacağını açıkladı. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.


Son dönemde tanıttığı Android telefonları ile gündeme gelen Casper, bugün ülke ekonomisini ve geleceğini etkileyecek çok önemli bir karar aldığını duyurdu. Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Casper, çok yakında Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlayacak.

Casper CEO'su Charlotte Lamprecht, Ümraniye'de bilgisayar üretimini gerçekleştirdiklerini şimdi sıranın akıllı telefonda olduğunu açıkladı. C. Lamprecht konuyla ilgili;

"Türkiye'deki üretimimize 2018'de akıllı telefon üretimini ekleyeceğiz. Hedefimiz önümüzdeki senelerde akıllı telefon üretimimizin de tamamını Türkiye'de gerçekleştirmek. Bu sene içerisinde üretimin ilk ayağını burada başlatmayı planlıyoruz. İlk etapta onlarca binlik bir üretimden söz edebiliriz. Tamamını buraya almak için fiziksel bir inşaat yapılması gerekiyor. Casper olarak bu sene en önemli hedeflerimizden biri de kurumsaldaki gücümüzü ve satışlarımızı artırmak.

2018 yılında kurumsal tarafa odaklanacağız, kurumsalda bütün pazara odaklanacağız. Bayi ve satış kanallarımız sayesinde hem devlet hem de kurumsal yerlere ürünlerimizle gireceğiz. Bu yıl Türkiye genelinde bin 500 adet iyi bayi açmayı hedefliyoruz. Şu an bayi sayımız 500, yıl sonuna kadar bunu artırmayı hedefliyoruz." açıklamasında bulundu.

Yorumlar
sefset
iyi olur xpper miydi neydi onlar gibi vidalari burda takarlar yerli uretim olur boylelikle. devletten de destek alirlar. artik nekadari asil yerli oluyorsa. onu yerli yapiyoruz bunu yerli yapiyoruz hersey disarida ureritiliyor burada vidalayip topluyoruz ama yerli
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.