Mobil

Cep telefonları en çok nerede unutuluyor?

Artık alışkanlık haline gelen cep telefonlarını en çok nerede unutuyoruz?


Dünya'da teknolojinin geldiği son nokta düşünüldüğünde cep telefonlarının hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini görebiliyoruz. Her an her dakika yanımızda taşıdığımız cep telefonları adeta gölgemiz.

Cep telefonlarını, her 3.5 saniyede bir kişinin kaybettiği bir Dünya'da yaşıyoruz. Yeni araştırmalara göre cep telefonlarının en çok nerelerde unutulduğu belirlendi. Bütün Dünya'da cep telefonu değişme sebeplerinin arasında en büyüğü olarak telefonumuzu kaybetme çıkıyor, unuttuğumuz yer olarak ise en çok kafeler yer alıyor.

1332844448_6b510bac4da4aba5a49fd52b091a.jpg

Uzmanların araştırmalarına göre kaybedilen cep telefonlarının uluslararası ekonomiye verdiği zarar 30 milyar doları buluyor. Bir diğer ilginç istatistik ise cep telefonlarının unutulma saati, uzmanlara göre cep telefonlarının en çok unutulduğu saatler arası 19:00 ile 20:00. Yani,  bu da belirli ülkeleri baz alacak olur ve meridyen farkını gözetecek olursak Avrupa ve Asya'nın bir kısmı dahil akşam saatlerine tekammül ediyor.

İşte uzmanların açıkladığı o liste:

1. Kahve dükkanları ( Kahveler ve Kafeler )
2. Barlar ( İçkili Yerler )
3. İş yeri ( Genellikle çalıştığımız iş yerimiz )
4. Restoranlar ( Yemek yedikten sonra )
5. Başkasının evi ( Misafirlikten kalktıktan sonra )
6. Manav ( Sebze veya Meyve tezgahları )
7. Benzinlik ( Benzin alırken kasada unutuluyor )
8. Kendi Evimiz ( Evimizden alelacele çıkarken )
9. Eczaneler ( Genellikle nöbetçi eczaneler )
10. Park ( Genellikle çocuklarımızla ilgilenirken )

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.