Mobil

Cep telefonu kullananlar dikkat!

Cep telefonunun bu hastalığı yaptığı resmen onaylandı.

Cep telefonu kullananlar dikkat!

İtalya'da cep telefonu kullanıcısı bir kişi günde birkaç saat cep telefonu kullandığı için beyinde tümör oluştuğunu söyleyerek kendisine malul aylığı bağlanması için mahkemeye başvurdu.

Açılan davada mahkeme, beyin tümörüne cep telefonunun yol açmış olabileceğine karar verdi. İnnocenzo Marcolini 60 yaşında ve 12 yıldır mesleği nedeniyle günde 6 saat müşterileriyle cep telefonu görüşmesi yapmak zorundaydı.

1350711806_top-5-cell-phones.jpg

Marcolini'nin tümör nedeniyle yüzü kısmi felç oldu ve cep telefonunun tümör riskini artırdığı görüşünü destekleyen çeşitli üniversitelerden profesörlerin raporlarıyla mahkemeye başvurdu. Marcolini, mahkemeden kendisine malul aylığı bağlanmasını isteyerek açtığı davayı kazandı. Mahkeme bu kararı alınca şirket kararı bozmak için Roma'da temyiz mahkemesine başvurdu.

Roma'da görülen temyiz mahkemesi de aynı karara hükmederek, beyin tümörü ile cep telefonu arasında bir bağlantı olabileceğini söyledi ve Marcolini'ye yüzde 80 malul aylığı bağlanmasına karar verdi.

Marcolini karar sonrası yaptığı açıklamada hukuk savaşını para için vermediğini, asıl amacının cep telefonunun beyinde yol açtığı hasarlara dikkat çekmeyi amaçladığını söyledi.

Yorumlar
tümör zekiliğe yol açıyor :D
Cevapla
Misafir
helal olsun adama
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.