Mobil

Cep telefonu kullanımında devrim!

Cep telefonları için başlatılacak olan bu uygulama ile dünyada kimse birbirine yabancı kalmayacak.

Cep telefonu kullanımında devrim!

Teknoloji geliştikçe hayat da daha kolay hale gelmeye başladı. İnsanların vazgeçilmezi cep telefonlarında yenilikler bitmek tükenmek bilmiyor. Şimdi yeni geliştirilen bir uygulama ile artık dünyada hiç kimse birbirine yabancı kalmayacak. Çok yakında yabancı dil bilmeseniz bile bir yabancı kişi ile cep telefonunda konuşup, anlaşabileceksiniz.

Japonya'da geliştirilen yeni uygulamayı ülkenin en büyük cep telefonu şebekesi, abonelerine yakında sunmayı planlıyor. Japonya'da 1 Kasım'dan itibaren cep telefonu ile yapılacak görüşmelerde, Japonca konuşmalar İngilizce, Çince ve Korece'ye çevrilecek.

1350970550_fft5mf859848.jpeg

Bu uygulama ile görüşme yapan kişi, karşıdakinin konuşması tamamlandıktan kısa süre sonra konuştuğu cümlelerin çevirisini duyabilecek.

Şimdilik üç dil çeviren uygulamanın, Kasım sonuna kadar 10'a çıkması bekleniyor. Ayrıca aynı uygulama ile kullanıcı, metinleri cep telefonu kameraları ile görüntüleyip, çevirebilecek.

Yorumlar
Misafir
harbiden dewrimmmm japonlar seviyorum sizleri :)
Cevapla
ichigo
arkadaş japonlar yapio valla :D
Cevapla
Misafir
gercek den yeni bir devrim cep telefonlarında bizim türk firmalarıda yapmalı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.