Mobil

Cep telefonu satışları da fiyatları da artıyor!

Akıllı telefonlar her geçen nesille birlikte pahalılanıyor!


Akıllı telefonlar her yıl bir önceki nesle göre daha güçleniyor ve donanım özellikleri artıyor. Firmalar ekran çözünürlükleri noktasında, kamera ve performans tarafında her geçen gün birbirleri ile yarışıyor.

Yarışın galibi ise beklendiği gibi pekte tüketici olmuyor. Zira firmalar aralarında gizli bir sözleşme yapmış gibi amiral gemisi modellerininin fiyatlarını her nesille birlikte arttırıyor. Orta segment ise inanılmaz hareketli ve amiral gemisi modellere göre çok daha agresif.

1455711989_oneplus2-og.png

Global pazarda 199 dolar ile 349 dolar arasında gerçekten çok iyi ürünlere sahibiz. OnePlus 2 ve bugün haberini yaptığımız Elephone M3 halen satılmakta olan amiral gemisi modellerin "zaman zaman" yüzüne bile bakmamamıza sebebiyet verebiliyor.

 

Yapılan bir araştırmaya göre 2015 yılında cep telefonu satışı %56, dizüstü bilgisayar satışı %29, masaüstü bilgisayar satışları ise %16 artış gösterdi. En ilginç durum ise fiyat tarafında yaşandı zira satışlar artarken fiyatlarda da artış görüldü; tam da şeytan azapta gerek misali...

Akıllı telefonların fiyatlarının artışı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Amiral gemisi modeller yerine orta segmentte daha agresif ürünleri tercih eder misiniz? Bu noktada seçimlerinizi hangi kriterler etkiliyor?

 
 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.