Mobil

CES 2013: Mobil cephesinde neler bekleniyor?

Etkinliğe artık sayılı saatler kaldı ve mobil cephesinde gelişmelere kısaca bir göz attık.

CES 2013: Mobil cephesinde neler bekleniyor?

Günlerdir merakla beklenen CES 2013 etkinliğine artık saatler kaldı. Üç gün sürecek fuar, teknoloji meraklıların yoğun ilgisine sahne olacak. 150 bin kişiye ev sahibi yapacak etkinlik için tüm hazırlıklar neredeyse bitti ve ürünlerin sunulması bölümüne geçilmek üzere. Teknolojioku.com ailesi olarak gelişmeleri anında sizlere sunmaya çalışacağız.

Etkinliğin mobil bölümün ele alacak olursak üst seviye modellerin yanı sıra orta ve giriş seviyesinde çözümlerde resmiyet kazanacak. Samsung cephesinde iddialı bir ürün beklenmese de Galaxy S IV kapalı kapılar ardında görücüye çıkacak. Güney Koreli üretici etkinlik esnasında iş ortaklarına çeşitli prototipler sunacak. Yine orta ve giriş seviyesinden ürünler tanıtılabilir. Son olarak Tizen ile çalışan ilk telefonunun yanı sıra esnek ekranlı ilk telefonun da karşımıza çıkması sürpriz olmazdı.

LG Mobile cephesinde etkinlik öncesi sessizlik hakim. Son dönemde Optimus G2’nin etkinlik için adı geçse de elde henüz bir görsel ya da detay yok. 5.5-inç boyutunda ve 1080p çözünürlüklü telefonun resmiyet kazanması şubat ayına sarkabilir.
1357575582_1357561689ces-logo-940x416.jpg

En hareketli saatler ise Huawei cephesinde yaşanacak. Çinli üretici ülkesinde yakalamış olduğu başarıyı küresel pazara yaymak için son dönemde iddialı ürünler sundu. CES 2013’te yine birçok yeniliği ev sahipliği yapacak. Windows Phone 8 tabanlı ve orta seviyede konumlandıracağımız Ascend W1, Full HD ekranlı Ascend D2 ve 6.1-inç gibi devasa bir ekrana sahip, 1.8GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Ascend Mate etkinliğin dikkat çeken cihazları olacak.

Sony cephesine baktığımızda ise yine önemli gelişmeler karşımıza çıkacak. Son olarak Sony standında görüntülenen Xperia Z’nin tüm detaylarını öğrenmemize saatler kaldı. Telefonun uluslararası versiyonu ise Xperia ZL olacak. Telefonlar teknik anlamda neredeyse aynı özelliklere sahipken tasarım noktasında farklılıklar göze çarpıyor. 5-inç boyutunda ve Full HD çözünürlüklü Raelity Display teknolojisini barındıran telefonlar aynı zamanda sıvı geçirmez IP57 sertifikasına sahip.
ZTE ise 5-inç boyutunda Full HD ekranlı ve dört çekirdekli Grand S ile etkinlikte sahne alacak.

Etkinliğin başlamasıyla karşımıza çıkacak tüm cihazların detaylı özelliklerini sizlere sunacağız.

Yorumlar
Misafir
Apple hiç yok Google'ın sadece adı olacak. Microsoft kendi başına stand açamamış. Nokia zaten ölmüs ağlayanı yok bence siz bu CES2013 te mobil cihazlar adına fazla bir şey beklemeyin. (Tabi HTC veya Sony'den mobil bir mucize beklemiyorsanız)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.