Mobil

Chrome'a Adobe Flash engeli

Adobe Flash yetkilileri sürümü yayınlanan Chrome Beta'yı Android cihazlarda desteklemeyeceğini açıkladı.


Google Android için Chrome beta sürümü yayınladı Tarayıcı modern web standartları için destek sağlar ve Android varsayılan tarayıcı modunda kullanılamaz zorlayıcı bir takım özellikler içerir. Mobile Bağlantı Noktası dahil edilmemiştir bir dikkat çeken Chrome masaüstü özelliği ise entegre Flash çalışma zamanı olduğunu.

1328802572_adobe-flash-player.jpg1328802583_google-chrome.jpg

Adobe Android için Chrome Flash içeriği desteklemediğini söyleyen bir bildiri yayınladı. Şirket ayrıca yeni mobil tarayıcı için Flash desteği eklemek için Google ile çalışmak gibi bir niyeti olmadığını belirtti. Adobe ancak geçerli varsayılan Android tarayıcı desteği devam edecek.

Adobe Flash Platform ürün yöneticisi Bill Howard yaptığı açıklamada.

"Google Android Beta Chrome'yi tanıttı. Geçen Kasım ayında yapılan açıklamada, Adobe, artık mobil tarayıcılar için Flash Player geliştirmiyor ve böylece Android Beta Chrome Flash içeriğini desteklemiyor, " dedi.

Google, daha sonra Android platformunun gelecekteki sürümlerinde Chrome'yi varsayılan Android tarayıcı yaparsa, işletim sistemini sürümünde Chrome yüklü cihazlarda büyük olasılıkla artık Flash içeriği yürütmek mümkün olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.