Mobil

Cihazınız saniyeler içinde şarj olacak!

Yeni geliştirilen teknoloji ile saniyeler içinde şarj mümkün olacak.


Yeni geliştirilen yeni batarya çözümü sayesinde sadece saniyeler içinde cihazınızı şarj etmek mümkün olacak. Gün geçtikçe teknolojinin hayatımızdaki yeri fazlalaşıyor ve mobil hayata daha fazla adapte oluyoruz. Bu mobil hayatta kullanıcıların en büyük ortak sorunu şarjı dayanmayan telefon, tablet ve laptoplar.

Ancak teknolojini ilerlemesi buna da çare buluyor. Şimdi Güney Kore'de bir grup bilim adamı, çok hızlı şarj olabilen bataryalar üzerinde çalışıyor ve test aşaması sorunsuz tamamlandığı zaman sadece dakikalar içinde cihazlarımızı şarj etmemiz mümkün olacak.

1345121717_batteryiconbyapprenticeofart.png

Çalışma, lityum-iyon pilleri içeriyor ve mobil cihazlardan öte elektrikli araçların da kaderini değiştirecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde elektrikli araçlara olan yoğun ilgiden bir haberimizde bahsetmiştik. Bu araçlara rağbetin arttığı bugünlerde araçların şarj olma süreleri ortalama 2 saat sürüyor. Geliştirilen yeni batarya tipi sayesinde bu süre oldukça kısalacak görünüyor.

Profesör Cho Jae-phil, özellikle elektrikli araçlara yönelik çalıştıklarını söyledi ve elektrikli araçların bir dakikanın altında şarj olabileceğini ifade etti. Aynı tip nano-parçacıkları kullanan yeni batarya tipindeki tüm parçacıklar aynı anda şarj olmaya başladığından şarj süresi olabildiğince kısalıyor.

Yorumlar
Misafir
Ozaman bir saat şarj'da durursa patlar.... marasli1992
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.