Mobil

Çıkarılabilir pile sahip en iyi 6 akıllı telefon

Çıkarılabilir pile sahip akıllı telefonlarda artık sona geliniyor. Üreticiler tercihlerini yekpare kasadan yana kullanıyor.

Çıkarılabilir pile sahip en iyi 6 akıllı telefon

Üst düzey akıllı telefonlarda Samsung dışında çıkarılabilir pil kullanan üretici neredeyse kalmamıştı. Son olarak LG 2014 yılı amiral gemisi telefonu G3’te çıkarılabilir pil kullanarak bizleri şaşırttı. 

Samsung bu yıl Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde yıllardır kullandığı çıkarılabilir pil tasarımından vazgeçti. Açıkçası bu daha büyük bir sürpriz oldu zira, Samsung kullanıcıları için çıkarılabilir pil ve microSD kart desteği telefonlarını her zaman farklı kılan özellikler olmuştu. Gelin görün ki, Galaxy S6 ve S6 Edge’de hafıza kart desteği de yer almıyor.

Çıkarılabilir pilin, yedeğini taşımak gibi ciddi bir avantajı bulunuyor. Kullanıcılar belirli bir ücret ödeyerek satın aldıkları yedek batarya ile şarj sorununu büyük ölçüde çözüme kavuşturuyor. Diğer türlü çıkarılamayan pile sahip telefonlarda ise şarj bittiğinde prize takmaktan başka şansınız bulunmuyor.

Bu haberimizde çıkarılabilir pile sahip en iyi akıllı telefonları sıraladık. Listeye dahil ettiğimiz altı telefon 2014 ve 2013 yılına ait. Bu yıl henüz hiçbir üretici üst düzey çıkarılabilir pile sahip bir akıllı telefon duyurusu henüz gerçekleştirmedi.

Sonraki sayfalarda çıkarılabilir pile sahip en iyi akıllı telefonlara göz atabilirsiniz. 

1. Galaxy Note Edge

Samsung’un kavisli kenar ekranıyla dikkat çeken üst düzey akıllı telefonu Galaxy Note Edge farklı tasarımına rağmen çıkarılabilir pil bulunduruyor. Telefonda 3.000mAh kapasiteli pil yer alıyor. 

1428472595_galaxynoteedge-lead.jpg

2. Samsung Galaxy Note 4

Şu an çıkarılabilir pile sahip en iyi akıllı telefon Galaxy Note 4 diyebiliriz. Galaxy Note 5 büyük olasılıkla çıkarılamayan pile sahip olacak. Galaxy Note 4 bu noktada üst kategoride Galaxy Note Edge'le birlikte Samsung’u temsil eden son telefonlar olabilir. Galaxy Note 4'te 3.220mAh kapasiteli pil yer alıyor. 

1428471845_1.jpg

3. LG G3

LG G3’te çıkarılabilir pil kullanarak bizleri şaşırttı. Zira G2’de yekpare bir kasa kullanılmıştı. G3’te 3.000mAh kapasiteli pil yer alıyor. LG ayrıca bazı bölgelerde Quad HD ekranlı ilk telefonlardan biri olan G3’ün kutusunda yedek bir pil de bulundurdu. 

1428471856_2.jpg

4. Samsung Galaxy S5

Galaxy S5’in çıkarılabilir pili, suya dayanıklı yapısı ve microSD kart desteği özellikleri Galaxy S6’da yer almıyor. Bu detaylar Galaxy S6'da olsaydı eminiz ki telefonun elde edeceği satışlara ciddi katkı sunacaktı. Galaxy S5 de hala popüler bir telefon ve fiyatı uygun seviyelere inmiş durumda. Telefonda 2.800 mAh kapasiteli pil kullanılıyor. 

1428471866_3.jpg

5. Samsung Galaxy Note 3

Galaxy Note 4’ün çıkışına rağmen Galaxy Note 3 hala popüler bir cihaz. 5.7-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekrana sahip Galaxy Note 3’te 3.200mAh kapasiteli pile yer veriliyor. 

1428471876_4.jpg

6. Samsung Galaxy Alpha

Son olarak Galaxy Alpha diyoruz. 4.7-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekranla donatılan Galaxy Alpha Samsung’un metal malzeme kullandığı ilk Android akıllı telefon oldu. 1.860mAh kapasiteli pil her ne kadar yetersiz görünse de, çıkarılabilir yapıda olması büyük avantaj. 

1428472633_5.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.