Mobil

Çinli marka Gionee iflas etti!

Bir zamanlar Türkiye'deki markalara da üretim yapan Çinli akıllı telefon firması Gionee iflas ettiğini açıkladı.


Çin'in en büyük üreticilerinden biri olan ve bir dönem General Mobile ve Casper gibi markalara da telefon üreten Çinli telefon firması Gionee mali durumunu kontrol edemediği için iflas açıkladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre 2.9 milyar dolarlık borçlarını hemen ödeyemeyecekleri belirtildi.

Çinli marka Gionee iflas etti!

Çin para birimi Yen cinsinden 20.2 milyar borcu bulunan markanın yaptığı bu iflas başvurusu mahkeme tarafından da kabul edildi. Toplamda 648 şirkete 2.9 milyar dolar borcu bulunan markanın bu borcu ödeyemeyecek gibi görünüyor. Elbette şirketin iflas açıklaması her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Firmanın öngörüsüne göre mevcut borçları 3-5 yıl içinde ödeyebilecekler.

Son yıllarda Çin dışındaki markalara telefon üretmeyi bırakan Gionee, sadece kendi ülkesinde satış yapıyordu. Büyük bir marka olan firmanın iflas etmesi sektördeki dengeleri değiştirecek gibi görünüyor.

Yorumlar
misafir
gm'yi yerli diye yutturuyorlar
Cevapla
Uğur
Casper şimdi kime telefon ürettirip yerli malı diyecek
Cevapla
Şükrü Akbaş
Bir dönem kullandığım GM elite plus' gione s7 ile aynıydı
Cevapla
Fatih
Tüh desene GM daha çakma telefon çıkaramayacak
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.