Mobil

Huawei Mate 20 Pro nasıl bir performansa sahip?

Test merkezimizde kullandığımız Huawei Mate 20 Pro performans anlamında sınırları zorlayan bir cep telefonu.


Geçtiğimiz günlerde test ettiğimiz Huawei Mate 20 Pro birçok özelliğinin yanısıra güçlü bir işlemciye de sahip. Huawei tarafından geliştirilen Kirin 980, 7 nm teknolojisini kullanan ve yüksek performans sunan bir işlemci. Bu işlemci daha önce yaptığımız Benchmark testlerinde yüksek puanlar almıştı.

Huawei Mate 20 Pro nasıl bir performansa sahip?

Bu yazımızda ise pratik kullanımda bu performansın ne gibi avantajları olduğuna göz atıyoruz. Öncelikle Kirin 980 en yeni teknolojileri sahip bir işlemci olduğu için telefonun 3 modüllü kamerasını başarılı bir şekilde destekliyor. Üzerinde yapay zeka desteği de bulunan bu işlemci hem fotoğraf, hem video çekimlerinde hızlı, net ve iyi sonuçlar almanızı sağlıyor.

Özellikle yapay zekanın fotoğrafları daha iyi hale getirmesi neredeyse mükemmel sonuçlar almanızı sağlıyor. Yani işlemci kamera tarafında önemli avantajlar sunuyor. Bu avantajlar hızlı fotoğraf çekme, modlar arasında hızlı geçiş yapabilme, video kayıt ve düzenleme gibi işlemler olarak sayılabilir.

Huawei Mate 20 Pro günlük performansı nasıl?

İşlemci telefonun günlük performansında da tabir caizse yağ gibi akmasını sağlıyor. Menüler arasında geçişler harika olduğu gibi, uygulamalar arasında geçiş de sorun oluşturmuyor. Günlük olarak kullandığımız Huawei Mate 20 Pro, takılmadan, tıkanmadan ve kesintisiz bir şekilde çalışarak ihtiyaçlarımızı karşılıyor.

Adeta bir bilgisayar gücünde olan telefonla 4K video düzenleme, ileri seviye fotoğraf düzenleme ve benzeri performans gerektiren çalışmaları da gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu da telefonla neredeyse bilgisayara ihtiyaç kalmadan birçok işinizi halledebileceğiniz anlamına geliyor. Telefon özellikle bizim gibi yoğun kullanım yapan, içerik üreten, canlı yayın yapan, fotoğraf ve videoları düzenleyen kullanıcılar için de yüksek bir performans sunuyor.

Huawei Mate 20 Pro oyun performansı nasıl?

Telefonun oyun performansı ise üst seviyelerde. Özellikle yüksek çözünürlük gerektiren oyunlarda sınırları zorlayan bir performans ile karşımıza çıkan telefon, kıvrımlı ekranı sayesinde oyun zevkini de artırıyor. Daha önce oyun performansını da değerlendirdiğimiz telefon bu alanda bizden tam not alıyor. Telefonun oyun performansı ile ilgili daha fazla detay öğrenmek isterseniz ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Günün sonunda üst düzey bir işlemci, 6 GB RAM, 128 GB depolama gibi özellikleri bulunan Huawei Mate 20 Pro performans anlamında sınırları zorlarken yoğun kullanımda ile yarı yolda bırakmıyor. En zorlu yüklerin altından bile başarı ile kalkabilen telefon, bu donanım gücünün hakkını veriyor.

Yorumlar
Riza
Eğer Android bir telefon kullanacaksanız Tabiiki de SAMSUNG
Cevapla
kemal varol
samsung samsun gerisi teferruat
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.