ColorOS 12 Global tanıtımı yapıldı. İşte detaylar!

Oppo yeni nesil telefon arayüzü oyan ColorOS 12 için global tanıtım etkinliğini internet üzerinden gerçekleştirdi. Etkinlikte yeni arayüzün telefonlara geleceği tarih de açıklandı.

ColorOS 12 Global tanıtımı yapıldı. İşte detaylar!

Android işletim sistemini kullanan cep telefonlarının birçoğunda kendi arayüzleri bulunuyor. Oppo'nun arayüzü ise ColorOS olarak adlandırılıyor. Bu arayüzün yeni sürümü olan ColorOs 12 bugün internet üzerinden yapılan bir etkinlikle global olarak tanıtıldı. 

Tasarım ve kullanım anlamında birçok yenilik içeren ColorIs 12 bugünden itibaren seçili telefonlarda kullanılmaya başlanacak. Arayüzün 2022 yılının ortalarına kadar 52 farklı Oppo telefonuna gelmesi bekleniyor. 

Etkinlikte Oppo tarafından açıklanan rakamlara göre Temmuz ayı itibariyle ColorOS 12 kullanan 440 milyon kullanıcı var. Yıllık bazda bakıldığında ise bu rakamın yüzde 19 arttığı görülüyor. ColorOS 12 ile beraber OxygenOS ve ColorOS ilk kez birleşiyor. Yeni arayüz için Farklı dil seçeneklerinde özelleştirme yapıldı.

3D ikonlar 

Yeni arayüzle beraber yeni nesil ikonlar da kullanılmaya başlandı.  Ayrıca Quantum Animation Engine 3.0 kullanıma sunuldu. Bu yeni motor sayesinde menüler arasında gezinme ve kullanım sırasında çok daha gerçekçi ve eğlenceli bir deneyim sunuluyor. Ekran dokunmalarının şiddetine göre hareket hızı da değişiyor.

Artık Oppo'da da emoji var

Farklı markaların farklı isimler verdiği emojiler Oppo'da Omoji olarak kullanılmaya başlanıyor. 200'den fazla Omoji bulunuyor ve bunlara farklı aksesuarlar eklenerek binlerce farklı Omoji üretilebiliyor.

Always-On-Display 2.0 ekranında Omoji de kullanılabiliyor. Ayrıca farklı tasarım seçeneklerini Always-On-Display ekranında kullanabiliyorsunuz.

Bilgisayar için PC Connect

ColorOS 12'de PCConnect yazılımı ile telefon ve bilgisayar arasında dosya transferi yapılabiliyor. Aynı zamanda telefon görüşmeleri de yine bilgisayar üzerinden yapılabiliyor.

Yaklaşık konum verebilme

Yeni işletim sisteminde ilginç özellik daha var. Lokasyon isteyen uygulamalar için yaklaşık konum bilgisi verilebiliyor. Bu sayede kesin bir nokta vermeden konum paylaşımı yapabiliyorsunuz. Yeni arayüzle beraber marka 3 yıl güncelleme garantisi veriyor. Bazı modellerde bu rakam 4 seneye çıkabiliyor.

ColorOS 12 Global tanıtımı yapıldı. İşte detaylar! - Resim : 1

ColorOS 12 ne zaman kullanıma sunuluyor?

150 milyon kullanıcı için 52 farklı modele gelecek. 2022 yılında tüm modellere güncelleme gelecek. Yeni arayüz bugünden itibaren kullanıma sunuluyor. Diğer modellere de 2022 yılının ortalarına kadar gelecek.