Mobil
ColorOs 12 gümbür gümbür geliyor!

ColorOs 12 gümbür gümbür geliyor!

Oppo firmasının Android 12 tabanlı arayüzü olan ColorOS büyük değişimlere sahne olacak ve kullanıcılara farklı bir deneyim sağlayacak.


Türkiye’de oldukça popüler olan Çin’li akıllı telefon üreticisi Oppo, telefonlarında kullandığı arayüz olan ColorOS sistemini güncellemeyi sürdürüyor. Yeni bir sızıntıya göre çıkacak olan ColorOS 12 sürümü Ağustos ayında tanıtılabilir ve Oppo’nun şimdiye kadarki en iyi sürümü olabilir.

Oppo, telefonlarında şu anda kullanılmakta olan ColorOS 11 arayüzü ile çok iyi bir iş çıkarmıştı. Önümüzdeki sürümün ColorOS 12 olması ve bu yıl içerisinde tanıtılması bekleniyor. Çin’den gelen bilgilere göre geliştirici ekip bu sürümün en iyisi olacağını söylüyor.

菊厂影业fans adlı Weibo kullanıcısına göre ColorOS 12, diğer Android arayüzlerinin en iyi özelliklerini bir araya getiriyor. Yeni işletim sisteminin (ColorOS 12) Meizu’nun arayüzü olan FlymeOS’un akıcılığını ve tasarımını, SmartisanOs’un yenilikçi özelliklerini ve HydrogenOS’un sadeliğini birleştirdiğini söylüyor.

Çin’li Akıllı telefon üreticilerinin yukarıdaki sistemlerine aşina biri iseniz bu özelliklerin gerçekten doğru olduğunu ve şahane göründüğü belirtelim. Peki Oppo bunu nasıl başarabilir der gibisiniz değil mi? Hemen açıklayalım, Oppo firmasının bunu başarabilmek adına kendi ColorOS ekibi ile birlikte, FlymeOS ekibi, SmartisanOs ekibi ve HydrogenOS ekibi ile birlikte bir takım oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere yakın zamanlarda Oppo firması yeni bir işe alım gerçekleştirmişti. Smartisan’da çalışan eski bir ürün müdürü olan Zhu Haizhou’yu yazılım geliştirme ekibine dahil etmişti. Ayrıca, OnePlus’ın Oppo’nun bir alt markası olduğunu OnePlus arayüzü olan HydrogenOS ekibinin Oppo’nun ekibi ile birleştirildiğini söyleyelim. Oppo firmasının Smartisan ve Meizu çalışanlarından birkaç ismi daha işe aldığını biliyoruz ve böylelikle sızıntının doğru olduğunu tahmin ediyoruz.

 

ColorOs 12 gümbür gümbür geliyor! - Resim : 1

 

Daha önce de Çin’li markalar hakkında sızıntı yapan Digital Chat Station adlı Twitter hesabı bir gönderisinde Android 12 tabanlı olacak ColorOS 12’nin HydrogenOs’un bazı özelliklerine sahip olduğunu ayrıca büyük kullanıcı arayüzü değikliklerinin olduğunu ve test aşamasına gelindiğine dair bilgi verdiğini söyleyelim.

ColorOS 12’nin bu yılın 3.çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bazı kaynaklara göre tarih 15 Ağustos olabilir bile. Yeni arayüzün ve büyük kullanıcı değişikliklerini içeren bu güncelleme hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.