Mobil

Google Pixel 5A'nın çıkış tarihi belli oldu!

Küresel çip sıkıntısı sebebiyle gelmeyeceği söylenen Google Pixel 5A yakında piyasaya sürülebilir. İşte detaylar.

Google Pixel 5A'nın çıkış tarihi belli oldu!

Google Pixel 5A, uzun bir bekleyişin ardından nihayet yakında geliyor. Bir süre önce küresel çip sıkıntısı nedeniyle gelmeyeceği söylenen cihaz Ağustos ayında piyasaya sürülebilir.

Bloomberg'in hazırladığı Power On bülteninde Pixel 5A'nın "Ağustos'ta duyurulacağı ve piyasaya sürüleceği" konuşuldu. Kaynak konuyla ilgili daha fazla ayrıntıya girmedi, ancak önceki haberlere dayanarak bu telefondan ne bekleyeceğimiz hakkında zaten çok şey biliyoruz.

Google Pixel 5A yakında gelebilir!

Google Pixel 5A'nın çıkış tarihi belli oldu! - Resim : 1

Pixel 5A Pixel 4A'ya oldukça benzeyecek. Öyle ki Pixel 4A 5G modelinden sonra Pixel 5G'nin pek fark yaratmayacağını düşünenler var. Örneğin, Pixel 5A Pixel 4A'ya kıyasla daha büyük bir ekrana sahip olacak. Ekranın 5,8 inçten 6,2 inç'e çıktığı söyleniyor. Bu ekran boyutu Pixel 4A 5G ile aynı. Ek olarak, Pixel 5A, ön tarafta bir selfie kamerası ve arkada bir parmak izi sensörüne sahip olacak. Cihaz 6,1 x 2,9 x 0,3 inçlik boyutuyla kompakt bir tasarıma sahip.

Pixel 5A'nın da tıpkı Pixel 4A 5G gibi ultra geniş bir kameraya sahip olması bekleniyor. Google' daha net çekimler için otomatik odak da ekleyecek. 

Teknik özellikler açısından, Pixel 5A'ya yapılan en büyük yükseltme 5G olacak. Fiyata gelince, Pixel 5A için kesin bir haber yok, ancak Pixel 4A'nın 349 dolardan başladığını düşünürsek, Pixel 5A'nın aynı fiyattan veya maksimum 399 dolardan başlayacağı düşünülüyor. 

Google'ın kameraları, OnePlus, TCL veya diğer herhangi bir Android telefon üreticisinin yapabileceğinden çok daha iyi. İşte bu yüzden Pixel 5A beklemeye değer. Cihazın tüm detayları yüksek ihtimalle Ağustos ayında belli olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.