Mobil

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iPhone 6 eleştirisi!

Son dönemde yaşanan iPhone 6 çılgınlığına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan eleştiri geldi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin "Türkiye Markası" tanıtım toplantısına katıldı. 

Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iPhone 6 'çılgınlığını' da eleştirdi. BM Genel Kurulu için gittiği New York’taki Apple Store’da iPhone 6’yı satın almak için sıra bekleyen ABD vatandaşları gördüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ABD’ye gittiğimizde bir teknoloji firmasının dükkânının 24 saat açık olduğunu gördük. İnsanlar bu telefona sahip olmak için sıraya giriyorlar. O markanın sahip olduğu güç sayesinde mağazaların önünde kuyruklar oluştu. Bu marka hemen hemen her yıl bir model çıkarıyor. Aslında geçen yılkinden de çok farkı yok ha. Satılan telefon değil o telefonun markası” ifadelerini kullandı. 

Ekonomiyi ayakta tutan ve büyüten gücün bu ve buna benzer markalar olduğunu görüyorsunuz. Japonya, Kore aynı şekilde. Küresel markaları sayesinde istikrarla büyüyorlar. Mesela Avrupa'da güçlü markalarımız var. Araştırma geliştirme konusunda markalaşma konusunda özellikle de inovasyon konusunda TİM'in yaptığı çalışmaları izliyoruz. Kendilerine de bir kez daha bu gayretleri sebebiyle teşekkür ediyorum.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.