Mobil

Cyanogen, Android 6.0 ile çalışan 75$’lık telefonlar hazırlıyor

Cyanogen'den Android One programına rakip geliyor. Yazılım ekibi uygun fiyatlı akıllı telefonlar hazırlıyor.


Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android’i modifiye ederek birçok akıllı telefon için özel ROM’lar oluşturan Cyanogen ekibi emin adımlarla ilerleyişini sürdürüyor. 50 milyonu aşkın Android telefonda yüklü olan CyanogenMod yazılımı, stok Android’e oranla kullanıcılara daha fazla özelleştirme olanağı sunuyor. Yazılım ekibi ayrıca resmi güncelleme desteği sona eren birçok akıllı telefona özel ROM’lar hazırlayarak birçok kullanıcının gönlünü fethetmiş durumda.

CyanogenMod yazılımın OnePlus ve Oppo N1 akıllı telefonlarda Google onaylı ön yüklü yer alması ve Hindistan’ın en büyük telefon üreticilerinden Micromax ile yapılan anlaşma, Cyanogen’un yükselişinde önemli kilometre taşları oldu diyebiliriz.

İlginizi çekebilir; 

Cyanogen A.Ş. bugün düzenlediği basın toplantısında önümüzdeki süreçte yaşanacak gelişmelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Basın etkinliğinde söz alan Cyanogen A.Ş CEO’su (aynı zamanda kurucusu) Steve Kondik, bu yılın sonunda ya da en geç 2016 başında Android 6.0 tabanlı CyanogenMod 13 ROM’ların yayınlanacağını açıkladı.

1447435046_gsmarena001.jpg

Cyanogen'dan 75$'lık telefonlar geliyor

Kondik ayrıca Cyanogen A.Ş.'nin gelişmekte olan pazarlar için uygun fiyatlı akıllı telefonlar hazırlığında olduğu bilgisini paylaştı. Halihazırda birçok üreticiyle görüşmeler halinde olan Cyanogen, geliştirdikleri yazılımla uygun fiyatlı akıllı telefonlarda yüksek performans vaat ediyor.

Cyanogen, 75$’dan satışa sunulması planlanan akıllı telefonlar için hatırlı sayılır bir güncelleme desteği de sunacak. Cihazlar birkaç büyük Android sürümüne yükseltilecek.

Google, gelişmekte olan piyasalarda 100$ fiyat etiketine sahip Android One projesini başlatmıştı. Cyanogen A.Ş. fiyat bandını daha aşağılara çekerek bu noktada Google’a meydan okuyor diyebiliriz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.