Mobil

YouTube Music Yayınlandı

YouTube, kullanıcıları için alternatif uygulama ve servislerini kullanıma sunmaya devam ediyor


YouTube, kullanıcıları için alternatif uygulama ve servislerini kullanıma sunmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce reklamsız video içeriği isteyenlere özel YouTube Red servisini aktif hale getiren firma, şimdi de müzik severlere özel uygulaması olan YouTube Music uygulamasını kullanımı sundu. 

1447419131_youtube-music-1-300x534.png1447419147_youtube-music-3-300x534.png1447419171_youtube-music-4-300x534.png

YouTube Music Uygulaması 14 Günlük Deneme Süreci İle Geliyor

Youtube'un özellikle müzik odaklı çalışacak olan YouTube Music uygulaması, müzik dinleme ve video klip izlemeye dayalı bir kullanım sunuyor. Google Play Store uygulama mağazasında yayınlanan uygulama, premium özellikleri görüp deneyimleyebilmek adına 14 günlük ücretsiz kullanım imkanı sunuyor. Bu süre Apple Music servisinin sunduğu 3 aylık ücretsiz kullanıma kıyasla oldukça kısa. 

Uygulama üzerinde dinlediğiniz bir parça bittikten sonra sistem otomatik olarak ilgili parçaya geçiş yapabilecek ve bu konuda oldukça başarılı olduğu söyleniyor.  Uygulama ise arayüz olarak 3 ana bölümden oluşuyor. İlk alan zevkinize göre parça tavsiyelerinde bulunuyor. What's Hot alanı ise popüler olan ve en çok dinlenen parçalardan tavsiyeleri karşınıza çıkartıyor. Liked Songs isimli alan ise YouTube'da daha önce beğenmiş olduğunuz parçaları listeleyecek.

14 günlük premium deneme süresi bittiğinde ise aylık 9.99$ ödeyerek premium üye olabilirsiniz. Bu ödemenin güzel bir yanı ise YouTube Red servisini de kapsıyor olması. Tek ödeme ile iki farklı hizmete sahip olabilirsiniz. Premium aboneliğin sunduğu özelliklere bakacak olursak pratik kullanımı hedefliyor diyebiliriz. Ekran kapalı iken müzik dinleme, parçaları cihaza indirip çevrımdışı dinleme ve sadece müzik isteyenler için videoların yüklenmesini engelleyen "audio only" seçeneği.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.