Mobil

Cyanogen, OnePlus One Android 5.1.1 güncellemesini geri çekti!

Cyanogen henüz açıklanmayan bir nedenden dolayı OnePlus One için Android 5.1.1 güncellemesini durdurdu.

Cyanogen, OnePlus One Android 5.1.1 güncellemesini geri çekti!

Bildiğiniz gibi OnePlus One’ın yazılım desteğini Cyanogen vermekte. Bu bağlamda sistem güncellemelerini de Cyanogen hazırlamakta. Cyanogen kısa süre önce OnePlus One için Cyanogen 12.1 modunu temel alan bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyi yine kısa süre içinde geri çekti.

Bu güncellemenin içeriğinde her güncellemedeki gibi hata düzeltmeleri, kararlılık düzeltmeleri ve Cyanogen’e özel yeni güncellemeler yer almaktaydı. Bunun dışında “farklı” sayılabilecek bazı yenilikler daha eklendi. Tarayıcının varsayılan arama motorunun “Bing” olarak değiştirilmesi ise bu yeniliklerden biri oldu. Ayrıca telefona eklenen “TrueCaller” isimli özellik ile sizi arayan numara rehberinizde kayıtlı olmasa ile bu numaranın kime ait olduğunu bulabiliyorsunuz. Bunun dışında telefonun “launcher” kısmına yeni bir özellik eklendi. Bu yeni özellikle uygulamaları liste olarak görebilecek ve aşağı doğru kaydırdığınız takdirde diğer uygulamaları görebileceksiniz.

1440672364_gsmarena002.jpg 

Cyanogen’in geri çektiği bu güncellemeyi telefonuna yükleyebilen kullanıcılar %2 olarak belirtilmiş. Eğer OnePlus One telefonunuz varsa ve “sabırsız” biriyseniz bu güncellemenin ROM’unu biraz araştırarak bulabilir ve telefonunuza kurabilirsiniz.

Cyanogen cephesinden güncellemenin neden durdurulduğu ve tekrar ne zaman başlayacağına ilişkin önümüzdeki günlerde bir açıklamanın gelmesi bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.