Mobil

CyanogenMod, Android 4.2.2 tabanlı romlarını M2 sürümüne güncellendi

Android dünyasının en önemli geliştirici ekibi olarak gösterilen CyanogenMod, birçok cihaz için Android 4.2.2 güncellemesi sunuyor.

CyanogenMod, Android 4.2.2 tabanlı romlarını M2 sürümüne güncellendi

Android dünyasının en önemli geliştirici ekibi olarak gösterilen CyanogenMod, mevcut platformda yer alan telefonların neredeyse tamamı için hazırlamış olduğu özel romlarla, kullanıcılara Android’in son sürümünü kullandırma keyfi yaşatıyor.

Android’in saf kaynak kodları üzerine oluşturulan romlar, dünya genelinde en fazla tercih edilenlerin başında gelirken; ekip, son olarak Android 4.2.2 tabanlı CyanogenMod 10.1 versiyonunu M2 sürümüne güncelledi. Sunulan güncelleme henüz stabil bir kullanım sunmuyor ancak günlük kullanım için yeterli olduğu bildiriliyor.
1362551615_cyanogenmod-10-1.jpg

Üreticinin kullanıcılara sunmuş olduğu arabirimin aksine Android’in saf halini seçen ekip, böylece üretici cephesinden gelen ve kullanıcıların gereksiz olarak gördüğü uygulamaların büyük bölümüne hazırlamış oldukları özel romlar içerisinde yer vermiyor. Her ay düzenli olarak sunulan güncellemeler neticesinde kısa süre içerisinde birçok cihazın en güncel ve kararlı sisteme sahip olacağını ön görebiliriz. Ekip ayrıca üreticinin güncellemeden mahrum bıraktığı modeller içinde en güncel versiyona ait çalışmalar yürütmekte.

Yorumlar
mudur
xda da ıon ıcın buldum
Cevapla
bilent gul
tesekkur ederim burak
Cevapla
bilent gul
burdan yapacagimiz guncellemeyle cihaz garanti kapsamindan cikarmi? tekear eski surume gecmek mumkun olurmu? cevap verebilen olursa sevinirim
Cevapla
Burak Kaya
Telefonunuza yükleyeceğiniz bu romlar neticesinde telefonunuz garanti kapsamında çıkar. Çünkü öncelikle root yetkisi kazandırmanız ve Recovery menüsünü yüklemeniz gerekecektir. Tabi yükleme sonrası orijinal sürüme tekrar geri dönüş yapabilirsiniz. Bunun için yükleme öncesi hâlihazırda kullandığınız romun yedeğini alarak yapabilirsiniz.
Cevapla
Burak Kaya
Listede Nexus 4 var. Google Nexus 4 ismiyle geçiyor. 19. sırada :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.