iPhone 6’da S-Pen kalem yer alabilir

iPhone 5'te ekranı büyüten Apple, iPhone 6'da önemli bir yeniliği daha bizlere sunabilir.

iPhone 6’da S-Pen kalem yer alabilir

iPhone 5 ile radikal bir değişime giderek ekran boyutunu arttıran Apple cephesinde, önümüzdeki süreçte oluşturacakmodellerle ilgili iddialar gündemden düşmüyor. Yaz döneminde resmiyet kazanacağı dedikodusu oluşturulan iPhone 5S ve bütçe dostu iPhone’nun sıklıkla bu iddialar içerisinde yer aldığına şahit olurken, bu defa iPhone 6 cephesinden bir gelişme gündemde yer edindi.

İngiliz The Sun gazetesinin okuyucularına sunduğu haberde, Apple’ın yeni nesil akıllı telefonunda gelişmiş yetenekler sergileyen bir S-Pen kalem kullanacağını belirtti. S-Pen kalem için üç patet başvurunda bulunan şirketin, gelişen süreçte bu patentlere sahip olup Galaxy Note II ve Galaxy Note 8’de sergilenen S-Pen kalemden de öte bir ürüne imza atması bekleniyor.

Samsung’un Note serisinin tümünde dahili olarak konumlandırdığı kalem ve destekli uygulamalar kullanıcılar açısından farklı bir kullanım deneyim sunuyor. Söz konusu cihazların tümünde ekran boyutunun büyüklüğü dikkate alındığında iPhone 6 için de ekran boyutunda yine büyüme sağlanacağının işareti sayılabilir.

1362526052_iphone6ekrangoruntusu.png
Not: Görsel temsilidir.