Mobil

CyanogenMod Android 4.3 kararlı sürüm yayınlandı!

Android 4.3 çalışmalarının neticelenmesiyle beraber, ağırlık Android 4.4'e verilecek.


Android ekosisteminin popüler yazılım geliştirme ekibi Cyanogen, Android 4.3 kaynak kodları üzerine inşa ettiği CM 10.2 ROM'larında kararlı sürümleri yayınladı. Birçok Android cihaz için yayınlanan kararlı sürümler yazılım geliştirmede artık sona gelindiğini gösteriyor. Kararlı sürüm sonrası kullanıcılar tarafından tespit edilen hataların çözümü ise minör güncellemelerle ortadan kaldırılacak. CM 10.2 Android 4.3 kararlı sürümlere buradan ulaşabilirsiniz. Yayınlanan listeden kendi cihazınızı bularak stok Android'e nazaran daha özelleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunan CyanogeMod yazılımı Android cihazınızda deneyebilirsiniz.

1386055584_cyanogenmodimage.jpg

Geliştirici ekip ayrıca bundan sonraki süreçte Android 4.0 Ice Cream Sandwich için CM9 Nightly sürümleri geliştirme çalışmalarını durdurma kararı aldığını bildirdi. Ağırlık ise CM 11 Android 4.4 KitKat sürümüne verilecek. Yakın zamanda CM 11 Android 4.4 Nightly sürümlerin yayınlanması bekleniyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.