Mobil

Cyanogenmod, Android'teki güvenlik açığına tedbir aldı

Ünlü yazılım geliştirici ekibi, yeni kararlı sürümde güvenlik tedbirlerini artırıyor.


Android ekosisteminin önde gelen yazılım geliştiricilerinden CyanogenMod resmi site üzerinden CM 10.1.2 kararlı sürümlerin dağıtımlarına başladıklarını bildirdi. Yeni yazılım kapsamında en dikkat çeken detay ise son dönemde Android dünyasının büyük bölümünü tehdit eden ve normal uygulamaları kötü amaçlı yazılım haline getiren güvenlik açığı için alınan tedbir oldu. Google, güvenlik açığı için üreticilere bir yama sağlarken, önümüzdeki süreçte tüm üreticilerin güvenlik açığına çözüm getiren yamayı kullanıcılara ulaştırması bekleniyor. Google’ın Nexus cihazlara sunacağı güncelleme içinse herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yazılımlarından güvenliği üst düzeyde tutan CyanogenMod ekibi ise kendi ROM’larını tercih eden kullanıcılara yazılım içerisinde güvenlik yamasını da sunuyor. Birçok telefon için sunulan yazılımlara alt bölümde yer alan kaynak linkten ulaşabilirsiniz. 

kaynak: http://get.cm/

1373705990_cidcyanogenmod091920x1200.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.