Mobil

CyanogenMod geliştirici grubu romlarına HDR çekimi eklemeyi başardı

Android dünyasını önde gelen geliştirici grubu, güncellemeden noksan bırakılan telefonlara sundukları son sürüm versiyonların yanı sıra güncel gelişmeleri de hazırladıkları romların içerisine katmakta.

CyanogenMod geliştirici grubu romlarına HDR çekimi eklemeyi başardı

Android dünyasının kullanıcılara ve geliştiricilere sunduğu geniş özgürlük alanı sayesinde, telefon ve tabletler üzerinde birçok değişiklik sağlanabilmekte. Google Play Store’da yer alan Launcher’ların yanı sıra geliştiricilerin söz konusu romda birçok içeriği değiştirerek yeni bir kullanıcı deneyimi sunduğu herkesin malumu.
1361427351_gsmarena001-2.jpg

İşte tam bu noktada neredeyse her telefon için Android’in saf halini en son sürümle sunan, aynı zamanda dünyanın önde gelen geliştirici grubu CyanogenMod, Google+ üzerinden destekçilerine keyifli bir haber duyurdu. Grup, hazırladıkları romlara HDR çekim modu işlevselliklerini eklemeyi başardıklarını bildirdi.

Bu sayede HDR modunda üstelik bekleme süresi azaltılarak sağlanan yazılımsal gelişimle, Android kullanıcılarını büyük bölümü yükleyecekleri özel romlarlarla, HDR formatında fotoğraf çekimi gerçekleştirebilecekker. Söz konusu gelişimin kısa süre içerisinde birçok modelde yer alması bekleniyor.

Yorumlar
pinokyotr
sayelerinde son surum romlari kullaniyoruz
Cevapla
Misafir
Android'in açık kaynak kodlu olmasının avantajları bunlar. Boşuna değil dünya genelinde %80 oranına yaklaşması.
Cevapla
bu adamlar cok çalışıyor..
Cevapla
Misafir
"high dynamic range" açılımı ve kamera ile ilgili bir çekim modu kaliteli bir çekim sunar ve efektlendirir gerekirse
Cevapla
m@p53
HDR nedir?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.