Mobil

CyanogenMod ROM'larda 'ekran kayıt' özelliği yer alacak!

Geliştirici ekip stok Android'i geliştirmeye devam ediyor.

CyanogenMod ROM'larda 'ekran kayıt' özelliği yer alacak!

Android işletim sistemine özgü olan Custom ROM’ları tablet ya da akıllı telefonunuza yüklediyseniz CyanogenMod ekibini mutlaka duymuşsunuzdur, zira geliştirici ekip Android ekosisteminde yer alan birçok cihaz için özel ROM’lar hazırlamaktadır.

1382380361_cm-screencast.jpg

Stok Android’i geliştirerek daha kapsamlı özelleştirmeler sunan geliştirici ekip, yakın zamanda hazırladıkları ROM’lara “ekran kayıt” özelliğini ekleyecek. Halihazırda Google Play’de üçüncü taraf uygulamalar sayesinde sağlanan ekran kayıt özelliği, söz konusu uygulamayı telefona indirmekle kalmıyor aynı zamanda cihazda root yetkisine de ihtiyaç duymaktadır.

Milyonlarca Android kullanıcısının cihazlarında var olan CyanogenMod yazılımlarına söz konusu özelliğin dahil edilecek olması birçok kişiyi memnun edecektir. Ekip aynı zamanda uygulamanın nasıl çalıştığına dair demo bir videoyu da Google+ üzerinden yayınladı. Videodan da anlaşıldığı üzere ekran kayıt özelliği, dokunuşları gösterebilir ve sesleri de kaydedebiliyor. Ayrıca kaydı durdurma ve devam ettirme seçenekleri de  uygulama içerisinde mevcut. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.